Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУМІСНЕ ВИЯВЛЕННЯ, ОЦІНЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ І РОЗПІЗНАВАННЯ РАДІОВИПРОМІНЮВАНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ КОМПЛЕКСАХ РАДІОКОНТРОЛЮ

СУМІСНЕ ВИЯВЛЕННЯ, ОЦІНЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ І РОЗПІЗНАВАННЯ РАДІОВИПРОМІНЮВАНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ КОМПЛЕКСАХ РАДІОКОНТРОЛЮ

Назва:
СУМІСНЕ ВИЯВЛЕННЯ, ОЦІНЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ І РОЗПІЗНАВАННЯ РАДІОВИПРОМІНЮВАНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ КОМПЛЕКСАХ РАДІОКОНТРОЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Харківський національний університет радіоелектроніки
ЧЕБОТОВ Олександр Володимирович
УДК 621.391
СУМІСНЕ ВИЯВЛЕННЯ, ОЦІНЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ
І РОЗПІЗНАВАННЯ РАДІОВИПРОМІНЮВАНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ КОМПЛЕКСАХ РАДІОКОНТРОЛЮ
Спеціальність 05.12.17 - Радіотехнічні та телевізійні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Безрук Валерій Михайлович,
Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри мереж зв’язку.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кобзєв Анатолій Васильович,
Об’єднаний науково-дослідний інститут Збройних Сил Міністерства оборони України, м. Харків,
головний науковий співробітник;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Абрамов Олександр Дмитрович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського „ХАІ” Міністерства освіти і науки України, м.Харків,
доцент кафедри проектування радіоелектронних систем літальних апаратів.
Захист дисертації відбудеться 24 жовтня 2007 р. о 13-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.052.03 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, ауд. 13.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано 21 вересня 2007 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради В.І. Чумаков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найважливіших засобів керування використанням радіочастотного спектра поряд зі службою розподілу спектра є автоматизований радіоконтроль (РК). Дані, що збираються в процесі РК, стосуються фактичної зайнятості спектра в порівнянні із зайнятістю відповідно до виданих дозволів; типів і параметрів передач санкціонованих і несанкціонованих джерел радіовипромінювань (РВ). Крім того, це дані відносно факту наявності й тривалості існування, середньої частоти, ширини смуги частот, потужності, виду й параметрів модуляції, напрямку на джерело РВ. Сьогодні також незаперечна роль автоматизованого РК також під час проведення антитерористичних операцій і ведення бойових дій у збройних конфліктах. Упровадження досягнень в галузі інформаційних технологій у розвиток комплексів РК закономірно йде по шляху автоматизації одержання інформації про контрольовані об'єкти й підвищення її вірогідності з метою оперативного прийняття рішень у реальному масштабі часу проведення РК.
При проведенні РК має місце складна сигнально-завадова обстановка, що визначає необхідність створення наукомістких засобів РК, що використовують сучасні методи прийому й обробки сигналів, комп'ютерний аналіз і зберігання даних. Проведений аналіз включає докладне вимірювання спектра РВ або діаграми спрямованості антени передавача, розпізнавання типів радіопередач для раніше відомих РВ, розпізнавання виду й оцінювання параметрів модуляції для невідомих РВ, визначення напрямку приходу або місця розташування джерела РВ. Складне завдання просторово-часової обробки сигналів при РК розбивається на ряд окремих задач обробки, що розв'язуться незалежно.
Прийняті сигнали носять квазівипадковий характер з апріорі невідомими статистичними характеристиками. Апріорна невизначеність може переборюватися за допомогою отримуваних навчальних вибірок сигналів для деяких заданих РВ. Однак поряд із ними на обробку надходить багато невідомих РВ, для яких немає можливості отримати навчальні вибірки сигналів. Тому при автоматизованому РК виникає необхідність застосовування нетрадиційних методів виявлення, розпізнавання й обробки сигналів.
Сьогодні зростають тактико-технічні вимоги до засобів РК як щодо точності та вірогідності вирішення задач обробки сигналів, так і щодо швидкодії (оперативності) в умовах постійного вдосконалювання й ускладнення контрольованих систем радіозв'язку, зокрема, появи нових видів модуляції, широкосмугових потайних видів радіопередач, зміни режимів і тактики роботи систем радіозв'язку, ускладнення сигнально-завадової обстановки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СУМІСНЕ ВИЯВЛЕННЯ, ОЦІНЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ І РОЗПІЗНАВАННЯ РАДІОВИПРОМІНЮВАНЬ В АВТОМАТИЗОВАНИХ КОМПЛЕКСАХ РАДІОКОНТРОЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок