Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> методи ТА ТЕХНОЛОГІЇ впливу політичної реклами (на прикладі передвиборНої кампанії)

методи ТА ТЕХНОЛОГІЇ впливу політичної реклами (на прикладі передвиборНої кампанії)

Назва:
методи ТА ТЕХНОЛОГІЇ впливу політичної реклами (на прикладі передвиборНої кампанії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,85 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Джига Тетяна Василівна
УДК: 32.019.51:324 (477)
методи ТА ТЕХНОЛОГІЇ впливу політичної реклами
(на прикладі передвиборНої кампанії)
Спеціальність 23.00.03 - Політична культура та ідеологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі організації масовоінформаційної діяльності
Інституту журналістики
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор ІВАНОВ Валерій Феліксович,
Інститут журналістики Київського національного університету імені
Тараса Шевченка, завідувач кафедри організації
масовоінформаційної діяльності.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук ЗЕРНЕЦЬКА Ольга Василівна,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
Національної академії наук України, провідний науковий співробітник
відділу глобалістики і геополітики (м. Київ);
кандидат соціологічних наук ФІНКЛЕР Юрій Едуардович,
Українська академія друкарства Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри видавничої справи і редагування (м. Львів).
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
Національної академії наук України (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 10.06.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська 58, к.10.
Автореферат розісланий 07.05..2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26. 001. 34 Сидоренко Н.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одною з найважливіших умов переходу України до демократичного суспільства та формування політичної системи, побудованої на балансі властей і виборчих механізмів представництва, є здійснення громадянами країни права на вільне волевиявлення та забезпечення усім суб’єктам політичного процесу рівної участі у виборах. Під час виборів суб’єкти політичного процесу прагнуть схилити громадськість на свій бік та спрямувати перебіг подій на свою користь. Намагаючись вплинути на громадську думку, вони вдаються до усіляких засобів, включаючи технології маніпуляції масовою свідомістю, деякі з яких використовуються з метою прихованої дискредитації одних суб’єктів виборчого процесу та агітації громадськості на користь їх опонентів.
Одним найбільш важливих та впливових інструментів проведення політичних кампаній є політична реклама, що надає суб’єктам політичного процесу широкі можливості для маніпуляції свідомістю електорату. Політична реклама є невід’ємною частиною політичного маркетингу, який суб’єкти політичного процесу використовують з метою впливу на громадську думку. Виконуючи інформаційну та пропагандистську функції, політична реклама впливає на зміст та якість соціальних цінностей, традицій і норм, які регулюють політичні відносини. Рівень та характер політичних знань, оцінок та дій громадян, на які здійснює вплив політична реклама, визначає стан політичної культури у суспільстві.
Актуальність теми та доцільність вивчення методів та технологій політичної реклами обумовлюється тим, що в сучасних умовах розбудови державності України на перший план за важливістю виходять питання, пов’язані з формуванням та розвитком політичної культури та ідеології в демократичному суспільстві, забезпеченням впливу громадян на політичний процес. У цьому зв’язку дослідження політичної реклами як технології маніпуляції громадською думкою та поведінкою людей, мета якої – надати певного спрямування масовій або груповій активності, нині, як ніколи, є вельми актуальним і значущим завданням вітчизняної політичної науки. Разом з тим, комплексне дослідження методів та технологій впливу політичної реклами на прикладі конкретної передвиборної кампанії в Україні допоможе розкрити сутність феномену політичної реклами, що в свою чергу дасть змогу визначити шляхи оптимізації впливу на масову аудиторію в процесі політичної комунікації, а також позитивно вплине на подальшу політику України, спрямовану на формування політичної культури та ідеології, яка притаманна демократичному суспільству.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: методи ТА ТЕХНОЛОГІЇ впливу політичної реклами (на прикладі передвиборНої кампанії)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок