Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ЖІНОЧОГО ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА В УКРАЇНІ

ФЕНОМЕН ЖІНОЧОГО ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА В УКРАЇНІ

Назва:
ФЕНОМЕН ЖІНОЧОГО ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ТРОФИМЕНКО ЛАРИСА СЕРГІЇВНА
УДК-32+613.99-0552+477
ФЕНОМЕН ЖІНОЧОГО ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА
В УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути і процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
ОДЕСА - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кормич Людмила Іванівна,
Одеська національна юридична академія,
директор інституту адвокатури і муніціпального управління
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Оніщенко Ірина Григорівна,
Європейський університет, проректор
Кандидат історичних наук, доцент
Петришина Людмила Василівна,
Одеський економічний університет, доцент
кафедри історії України
Провідна установа:
Інститут політичних та етнонаціональних досліджень
НАН України, відділ теоретичних і прикладних проблем
політології, м. Київ
Захист відбудеться " 27 " вересня 2002 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.086.02 в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул.Піонерська, 2, ауд.312
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м.Одеса, вул.Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “ 23 ” серпня 2002 року
Вчений секретар Дудченко В.В.
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження пов’язана з тим, що жіноче лідерство – беззаперечна реальність, яка ґрунтується на історичних засадах і є невід’ємною складовою сучасних політичних процесів.
Під політичним лідерством розуміється реальна влада авторитетних людей у здійсненні легітимного впливу на суспільство, що добровільно віддає їм частину своїх політичних повноважень і прав.
Лідерство – процес двосторонній і тим продуктивніший, чим активніша відповідь, реакція мас на лідерські гасла. Ця загальна соціальна активність – показник як лідерського впливу, так і опанування лідером найсуттєвіших явищ соціального життя. Соціальна активність кожної людини визріває на тлі її індивідуальних якостей, світосприйняття, переконань та соціального попиту.
Сучасне жіноче лідерство функціонує в різних сферах суспільного життя, виявляється у різноманітних формах політичної діяльності як перспективна організаційна модель суспільного розвитку. Розбудова демократичної системи в Україні невід’ємна від активної участі жінки-лідера у формуванні якісно нових та модернізації традиційних державних механізмів і структур.
У сучасних умовах вже як аксіоматичний сприймається процес емансипації жінки, неодмінний фактор становлення й реалізації її особистості. Без реалізації вимоги рівноправного з чоловіками лідерства в політиці неможливе сьогодні розв’язання усього комплексу проблем відстоювання й забезпечення прав людини в загальногромадянському плані.
В умовах становлення незалежної української держави відбуваються зміни у науковому світосприйнятті, в тому числі й стосовно дослідження ролі й діяльності жінки як лідера у сучасному політичному житті.
Окремі аспекти цієї проблеми стали об’єктом наукових пошуків таких зарубіжних дослідників політичного лідерства, як Т.Адорно, М.Ве-бер, Б.Дізраелі, М.Еделман, Г.Лассуелл, Г.Літл, З.Лоренцен, Г.Маркузе та ін.
Правомірно констатувати наявність традиції дослідження жіночої емансипації та політичного статусу жінок у суспільстві в українській історичній, філософській, політичній думці минулого (Т.Г.Шевченко, М.О.Максимович, Л.Боровиковський, М.І.Костомаров, М.П.Драгоманов, І.Я.Франко, Леся Українка, О.Ю.Коцюбинський та ін.).
Аналізом суспільно-політичної діяльності жінок у радянський період історії займалися, зокрема, вчені В.Галаган, Н.Захарова, А.Посадська, М.Ромашевська, Є.Селезньова та ін.
З часу проголошення державної незалежності України проблеми участі жінок у політиці, жіночого політичного лідерства в Україні стали темою чисельних наукових дискусій, конференцій, семінарів, окремих соціологічних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ЖІНОЧОГО ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок