Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПІВВІДНОШЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ І ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

СПІВВІДНОШЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ І ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

Назва:
СПІВВІДНОШЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ І ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,45 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Кириченко Сергій Олександрович
УДК-340.0.
СПІВВІДНОШЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПРАВОВОЇ
ДЕРЖАВИ І ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
В УМОВАХ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.01-теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі порівняльного правознавства Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Шаповал Володимир Миколайович,
Інститут міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
кафедра порівняльного правознавства, професор
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Денисов Володимир Наумович,
Інститут держави і права
ім.В.М.Корецького НАН України,
відділ міжнародного права та
порівняльного правознавства, завідувач
кандидат юридичних наук, доцент
Євграфов Павло Борисович,
Конституційний Суд України, суддя
Провідна установа: Національний університет внутрішніх
справ МВС України (м.Харків)
Захист дисертації відбудеться 25.06.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м.Київ, вул.Мельникова 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул.Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий 24 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бурлай Є.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми і ступінь її дослідження.
Актуальність теми дисертаційного дослідження у першу чергу зумовлена потребами окреслення шляхів побудови соціальної правової держави в Україні, зокрема визначення характеру співвідношення між соціальною правовою державою і громадянським суспільством, з метою удосконалення чинного законодавства, формулювання конкретних пропозицій (включно законодавчих ініціатив) щодо розвитку суспільства і держави у відповідному напрямі. З'ясування характеру співвідношення соціальної правової держави і громадянського суспільства сприятиме, на думку дисертанта, пошукам комплексних підходів у правотворчості відповідного спрямування.
Важливим є і те, що існують певні розбіжності стосовно методів і засобів розбудови соціальної правової держави в Україні. Дисертант здійснив намір висловити свою позицію за змістом питань, які дискутуються у фаховому середовищі, і тим самим зробити посильний внесок в розробку відповідного законодавства та здійснити вплив на рівні правової свідомості у запровадження засад соціальної правової держави на наших теренах.
До проблем соціальної правової держави і громадянського суспільства у своїх публікаціях зверталися вчені-правознавці України: С.В.Бобровнік, О.Л.Богініч, Є.В.Бурлай, В.В.Головченко, П.Б.Євграфов, В.К.Забігайло, Т.І.Ковальчук, М.І.Козюбра, А.М.Колодій, В.В.Копєйчиков, В.В.Медведчук, Є.О.Назаренко, М.М.Онищенко, В.Ф.Опришко, Л.М.Павловська, П.М.Рабінович, В.Ф.Сіренко, О.Ф.Скакун, В.Г.Сокуренко, М.В.Цвік, В.М.Шаповал, Ю.С.Шемшученко та деякі інші. Окремо треба виділити грунтовні монографії А.П.Зайця (Правова держава в контексті новітнього українського досвіду.-К., 1999) і О.В. Скрипнюка (Соціальна, правова держава в Україні: проблеми теорії і практики.-К.,2000).
Проте сьогодні можна говорити про існування потреби в узагальненнях за змістом проблем юридичної теорії і практики, пов'язаних із співвідношенням соціальної правової держави і громадянського суспільства в умовах сучасної України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрям дослідження пов'язаний з перспективами реалізації Постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 1999 р. N 1908 “Про заходи щодо реалізації Програми "Україна - 2010", Постанови Верховної Ради України від 15 липня 1999 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СПІВВІДНОШЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ПРАВОВОЇ ДЕРЖАВИ І ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УМОВАХ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок