Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Отримання та використання глюкозооксидази в технології харчових продуктів

Отримання та використання глюкозооксидази в технології харчових продуктів

Назва:
Отримання та використання глюкозооксидази в технології харчових продуктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Одеська національна академія харчових технологій
АбдулазіЗ Абду Яхья Аббас
УДК 664.2:664.7.002.35
Отримання та використання
глюкозооксидази в технології
харчових продуктів
Спеціальність 03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Безусов Анатолій Тимофійович,
Одеська національна академія харчових технологій
завідувач кафедри технології консервування
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, професор
Крестінков Іван Спиридонович,
Одеська національна академія харчових технологій
завідувач кафедри екології харчових виробництв
кандидат технічних наук, доцент
Ямборко Ганна Валентинівна
Одеський національний університет
Кафедра мікробіології і вірусології
Провідна установа: | Національний університет харчових технологій,
Кафедра біотехнологій продуктів бродіння, екстрактів і напоїв, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 22 червня 2007 року о 1030 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .088.02 Одеської національної академії харчових технологій.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій (65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112).
Автореферат розісланий 21 травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор Станкевич Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед ферментів, які продукуються міцеліальними грибами, важливе місце займає глюкозооксидаза (-D-глюкоза: О2 – оксидоредуктаза) (ГО), що каталізує окиснення -D-глюкози до глюконової кислоти. Цей фермент використовується в харчовій промисловості для вилучення кисню і глюкози з харчових продуктів, при приготуванні яєчного порошку і м'ясних виробів у висушеному стані відбувається потемніння готового продукту у зв'язку з утворенням меланоїдинів. Глюкозооксидазу використовують у консервній, виноробній промисловостях для вилучення кисню, що сприяє підвищенню стійкості продуктів тривалого зберігання і збереженню кольору. З застосуванням окремих прийомів за допомогою глюкозооксидази можна зберігати сир, свіжі м'ясо і рибу, борошно, крупи. Ефективним є використання глюкозооокидази для промислового одержання глюконової кислоти. Глюконова кислота (Е 574) використовується у світовій харчовій промисловості як регулятор кислотності і розпушувач, засіб, інгібуючий мікроорганізми, як зв'язувальна речовина для іонів металів.
В останні роки широко застосовується ГО як аналітичний реагент у клінічній діагностиці і біосенсорних технологіях для визначення глюкози у біологічних рідинах, їжі і технологічних процесах.
Перспективним напрямком використання ГО є розробка технології фруктоовочевих нектарів лікувально-профілактичного призначення для людей з порушеним вуглеводним обміном – цукровий діабет другого типу. В основі лікування такого типу діабету покладена дієтотерапія, заснована на зниженні у раціоні харчування легкозасвоюваних вуглеводів. Найбільш прийнятним вуглеводом є фруктоза, що метаболізується у організмі людини без участі інсуліну. Розробка технології виробництва ферментного препарату глюкозооксидази та її використання при виробництві фруктовоовочевих нектарів з низьким вмістом сахарози і глюкози є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в напрямку науково-дослідних робіт проблемної науково-дослідної лабораторії Одеської національної академії харчових технологій за темою “Розробка біотехнологічних процесів цільового спрямованого регулювання функціональних, фізіологічних та технологічних властивостей продуктів та БАД: (тема 1/06-П № 654 від 16.11.2005 р; № державної реєстрації 0106U001445, код КПКВ-2201920) і відповідно до теми держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри технології консервування ОНАХТ “Розробка біотехнологічних процесів виробництва харчових продуктів профілактичного та дієтичного призначення”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Отримання та використання глюкозооксидази в технології харчових продуктів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок