Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСЛОКАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ ДИНАМІЧНОГО РУЙНУВАННЯ НАПІВКРИХКИХ КРИСТАЛІВ НА СТАДІЇ СУБКРИТИЧНОГО РОСТУ МІКРОТРІЩИН .

ДИСЛОКАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ ДИНАМІЧНОГО РУЙНУВАННЯ НАПІВКРИХКИХ КРИСТАЛІВ НА СТАДІЇ СУБКРИТИЧНОГО РОСТУ МІКРОТРІЩИН .

Назва:
ДИСЛОКАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ ДИНАМІЧНОГО РУЙНУВАННЯ НАПІВКРИХКИХ КРИСТАЛІВ НА СТАДІЇ СУБКРИТИЧНОГО РОСТУ МІКРОТРІЩИН .
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
ім. І.М. Францевича
МАКСИМЧУК ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 539.3:539.4:539.4.011:
539.42:539.56
ДИСЛОКАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ ДИНАМІЧНОГО РУЙНУВАННЯ НАПІВКРИХКИХ КРИСТАЛІВ НА СТАДІЇ СУБКРИТИЧНОГО РОСТУ МІКРОТРІЩИН .
01.04.07 Фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико - математичних наук
КИЇВ-1998
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства НАН України
Науковий керівник: | доктор фіз.-мат. наук
Ткаченко Володимир Григорович
ІПМ НАН України,
завідуючий відділом
Офіційні опоненти: | доктор фіз.-мат. наук, професор
Іванов Михайло Олексійович
Інститут металофізики НАН України
зав.відділом
доктор фіз.-мат. наук
Подрєзов Юрій Миколайович
ІПМ НАН України
провідний науковий співробітник
Провідна організація: |
Інститут проблем міцності НАН України
Захист відбудеться “__”___________1998р. о___год.
на засіданні Спеціалізованої ради Д. 01.88.03 в Інституті проблем мате-ріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (252142 Київ-142, вул. Кржи-жанівського, 3).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (252142 Київ-142, вул. Кржижанівського, 3).
Автореферат розісланий ”__”_______1998р.
Вчений секретар
cпеціалізованої ради |
Падерно Ю.Б.
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми.
Руйнування кристалічних тіл, в загальному випадку, - тристадійний процес, що складається із зародження cубмікротріщини, її підростання до критичного розміру та подальшого катастрофічного розповсюдження. Спільним для різноманітних механізмів зародження руйнування є утворення дислокаційних скупчень внаслідок попередньої пластичної деформації, з наступною їх трансформацією у мікротріщини. Такий процес контролюється параметрами дислокаційної мікротечії і характеризується температурною залежністю приведених напруг зсуву на відповідних площинах ковзання дислокацій. Випадок крихкого руйнування, коли зародження мікротріщин є критичною подією, достатньо добре вивчено. Проте при дослідженні руйнування, наприклад LiF, монокристалів молiбдену та вольфраму, встановлена наявність стадії субкритичного росту мікротріщини, що характеризується наявністю різкої температурної залежності істинної руйнуючої напруги в інтервалі температур крихко-в’язкого переходу та супутньої мікропластичної деформації кристалу перед вершиною тріщини (ВТ).
Пластична деформація у кристалічному твердому тілі може здійснюватися внаслідок руху дислокацій, що утворяться поблизу чи безпосередньо в ВТ в процесі руйнування, а також заздалегідь введених деформацією. Очевидно, що параметри дислокаційної структури, рухомість дислокацій, взаємна кристалографічна орієнтація площин розповсюдження мікротріщини і ковзання дислокацій визначають додаткові енергетичні витрати та будуть контролювати процес руйнування напівкрихких кристалів. Крім того, дислокації, як дефекти кристалічної гратки, характеризуються своїм полем пружних напружень, що проявляє екрануючий вплив на локальне поле ВТ, який також необхідно враховувати при реалістичному описі процесу динамічного руйнування.
Таким чином, проблема стабiлiзацiї та динамічного розповсюдження транскристалiтних мікротріщин, що зв'язана з розробкою критеріїв повного руйнування, стає актуальним завданням і основним змістом найбільш важливих математичних підходів і фізичних теорій динамічного руйнування напівкрихких кристалів з супутньою мікропластичною деформацією, локалiзованою в вершинах підростаючих мікротріщин.
Відповідно до викладеного вище, метою цієї роботи є дислокаційний аналіз динамічного руйнування напівкрихких кристалів у інтервалі температур крихко-в’язкого переходу, що враховує дисипацію пружної енергії в пластичній зоні в вершинах мікротріщин, термiчно активований характер руху індивідуальних дислокацій в полі високих локальних напружень ВТ та екрануючий вплив дислокаційного екрану на величину і просторову залежність пружного поля ВТ.
Наукова новизна дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДИСЛОКАЦІЙНИЙ АНАЛІЗ ДИНАМІЧНОГО РУЙНУВАННЯ НАПІВКРИХКИХ КРИСТАЛІВ НА СТАДІЇ СУБКРИТИЧНОГО РОСТУ МІКРОТРІЩИН .

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок