Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення організаційно-економічного механізму забезпечення техногенної та екологічної безпеки (на прикладі морського природокористування)

Удосконалення організаційно-економічного механізму забезпечення техногенної та екологічної безпеки (на прикладі морського природокористування)

Назва:
Удосконалення організаційно-економічного механізму забезпечення техногенної та екологічної безпеки (на прикладі морського природокористування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень

Лисенко Наталія Степанівна

УДК 631. 6. 02
Удосконалення організаційно-економічного механізму забезпечення техногенної та екологічної безпеки (на прикладі морського природокористування)
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування і
охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук

Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м. Одеса).
Науковий керівник: доктор економічних наук,
старший науковий співробтник,
Ковальова Наталія Григорівна,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Деречин Віктор Васильович,
Одеський державний економічний
університет, завідувач кафедри екології,
розміщення продуктивних сил і технології
кандидат економічних наук
Розмаріна Альбіна Леонідівна,
Одеський державний екологічний університет,
доцент кафедри менеджменту
природоохоронної діяльності
Провідна установа: Інститут регіональних досліджень НАН України,
відділ регіональної екологічної політики (м.Львів)
Захист відбудеться 14.02.2002 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.177.01 при Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29
Автореферат розісланий 10.01.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науково-технічний прогрес спричинив виникнення проблеми техногенних аварій. Одночасно збільшився їх руйнівний ефект. Особливо зросла кількість невеликих за масштабами аварій, що породило феномен “повзучої екологічної катастрофи”. Прискорена урбанізація та інтенсивний розвиток і розміщення виробничих сил в морській береговій зоні України, яка є також зоною активного прикордонного співробітництва і зв’язуючою ланкою в процесах міжнародного розподілу праці, призвели до необхідності постановки і рішення складної, багатокомпонентної проблеми забезпечення техногенної та екологічної безпеки в умовах морського природокористування.
В її вирішенні суттєву роль мають відігравати питання формування організаційно-економічного механізму забезпечення техногенної та екологічної безпеки в морському природокористуванні, який мусить стати невід’ємною частиною позитивних трансформаційних перетворень в процесі становлення цілісної економічної системи регіону, яка функціонує на ринковій основі.
Вирішення проблем техногенної та екологічної безпеки і створення механізму їх забезпечення в Українському Причорномор’ї мають також важливе міжнародне значення для сталого соціально-економічного розвитку усіх країн Чорноморського басейну.
За останній період розвитку вітчизняної науки виконана значна кількість досліджень, присвячених проблемам екологічної і техногенної безпеки, економіці катастроф. Значний успіх в цьому науковому напрямку належить таким вітчизняним науковим школам: Національній Академії Наук (Інститут економіки, Рада по вивченню продуктивних сил України, Інститут регіональних досліджень, Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень, Інститут економіко-правових досліджень, Інститут економіки промисловості), системі вищої школи (Сумський державний університет, Донецький державний технічний університет, Одеський національний університет ім. І.І.Мечнікова, Одеська державна морська академія та інші).
Складність, багатокомпонентність і неповнота розробки проблеми удосконалення організаційно-економічного механізму забезпечення техногенної і екологічної безпеки, наявність дискусійних проблем і невирішених задач, актуальна необхідність їх системної наукової розробки і практичного використання обумовили вибір теми дисертаційної роботи, сформували ціль і структуру дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення організаційно-економічного механізму забезпечення техногенної та екологічної безпеки (на прикладі морського природокористування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок