Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи розрахунку циліндричних вихрових трактів ракетних і повітряно-реактивних двигунів

Методи розрахунку циліндричних вихрових трактів ракетних і повітряно-реактивних двигунів

Назва:
Методи розрахунку циліндричних вихрових трактів ракетних і повітряно-реактивних двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,45 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”
Завістовський Дмитро Ігорович
УДК 621.791.039
Методи розрахунку циліндричних вихрових трактів ракетних і повітряно-реактивних двигунів
Спеціальність 05.07.05 –
двигуни та енергоустановки літальних апаратів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "ХАІ", Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – | доктор технічних наук, професор Грушенко Олександр михайлович Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "ХАІ", доцент кафедри ракетних двигунів
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Білан Микола Васильович, декан факультету, Національний аерокосмічний університет ім.М.Є.Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, Міністерство освіти і науки України.
- кандидат технічних наук, провідний фахівець відділу турбін, Лапотко В.М., Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес"
Провідна установа – Державне конструкторське бюро “Південне” ім. М.К.Янгеля, Національне космічне агентство України
Захист дисертації відбудеться 23.05.2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.02 в Національному аерокосмічному університеті ім.М.Є.Жуковського “ХАІ” за адресою:
61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім.М.Є.Жуковського “ХАІ”.
Автореферат розіслано 18.04. 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор Ю.О.Крашаниця


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Організація передполум’яних процесів у різних енергетичних пристроях є метою багатьох прикладних досліджень. Аналіз відомих способів і типів пристроїв для цієї організації показав, що в деяких випадках використання традиційних методів упорскування палива і створення газодинамічної обстановки в області горіння незастосовно в силу різних причин, обумовлених специфікою конструкції і робочого процесу тих чи інших енергетичних установок. Незважаючи на удавану вивченість передполум’яних процесів у названих вище установках їхні творці щораз зіштовхуються з проблемами створення і доведення, чи те фронтових пристроїв ГТД, чи те форсункових блоків РРД і РРДМТ.
Одним з найбільш удалих рішень у цій області з'явилася розробка в ХАІ в 80-і роки так званих ячейкових фронтових пристроїв і форсунок, що базуються на складних проточних трактах із взаємним перехрещуванням каналів. Дана конструкція форсунок щонайкраще інтегрувала в собі останні тенденції розвитку авіаційного і ракетного двигунобудування, оскільки дозволяла реалізувати перспективні схеми сумішоутворення в ГТД, РРД і РРДМТ. Уперше роботи з дослідження гідравлічних характеристик подібних трактів стосовно до охолоджуючих трактів ракетних двигунів були проведені в МВТУ ім. Баумана в 70-80-х роках. По даному питанню була опублікована велика кількість робіт, у яких приводяться результати досліджень гідравлічних характеристик таких трактів — це і роботи академіка М.Д. Кузнєцова і його учнів В.В. Александренкова, Ю.М. Пчьолкина, роботи В.М. Кудрявцева і його учнів С.А. Поснова і С.А. Орлина, Г.П. Нагоги і І.С. Копилова. Однак у літературі немає узагальнених даних по даному питанню, усі дослідження носять окремий характер, для окремо узятих технічних рішень тих чи інших вузлів ракетних двигунів. Великий обсяг робіт з дослідження гідравлічних характеристик циліндричних вихрових трактів був проведений О.М. Грушенко. Його дослідження більшою частиною були присвячені симетричним циліндричним вихровим трактам (ЦВТ), у той час як великий клас асиметричних циліндричних вихрових трактів був мало вивчений. Використання вихрових трактів у якості змішувально-розпилюючих пристроїв припускає знання їх зовнішніх (дисперсних) і внутрішніх (видаткових) характеристик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Методи розрахунку циліндричних вихрових трактів ракетних і повітряно-реактивних двигунів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок