Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Історія Закарпаття у крайовій угорськомовній історіографії ХІХ-початку ХХ століття

Історія Закарпаття у крайовій угорськомовній історіографії ХІХ-початку ХХ століття

Назва:
Історія Закарпаття у крайовій угорськомовній історіографії ХІХ-початку ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,58 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Ферков Оксана Василівна
УДК 930(477.87)”18/19”
Історія Закарпаття у крайовій угорськомовній історіографії ХІХ-початку ХХ століття
07.00.06 – історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Данилюк Дмитро Дмитрович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри історії України
 
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Віднянський Степан Ваильович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу всесвітньої історії
і міжнародних відносин
кандидат історичних наук, доцент
Олашин Микола Васильович,
Ужгородський національний університет,
доцент кафедри нової і новітньої історії
та історіографії.
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства імені М.Грушевського НАН України.
Захист відбудеться “_28___” _січня_________ 2005 р. о _15___ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “__23__”__грудня___________2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть проблеми. Останнім часом вийшли у світ низки досліджень, що дозволило значно просунутися вперед, щодо розуміння і трактування поняття “українська історіографія”, її витоків і основних етапів розвитку. Дослідження з української історії та історіографії набрали масштабного характеру. Однак, картина української історіографії не може бути повною доти, доки не вивчено стан історичної науки в окремих регіонах України, у тому числі в Закарпатті.
Новітні загальні тенденції розвитку української історичної думки саме і пов’язані із регіоналізацією історичних досліджень, зростанням уваги до локальної, місцевої історії. Це цілком відповідає “настановам неоромантизму та місцевого патріотизму, які кристалізуються в історичній свідомості сучасного суспільства, а також авторитету серед сучасних істориків студій з регіональної історії та мікро історії” Колесник І. Українська історіографія. XVIII – початок ХХ століття. – К.: Генеза, 2000.– С.12.
Закарпаття – невід’ємна складова частина України. Його минуле нерозривно пов’язане із східними слов’янами, а в Х – ХІІ ст. із Київською Русью та Галицько – Волинською державою. У наступний період цей край аж до середини ХХ ст. входив до складу різних держав: Угорського королівства, Австрійської та Австро–Угорської імперії, Чехословаччини, а в 1939 – 1944 рр. був окупований гортистською Угорщиною. У жовтні 1944 р. землі Закарпаття було визволено з-під чужоземного гніту, а в 1945 р. – возз’єднано із Українською РСР.
Географічне i геополітичне розташування Закарпаття сприяло тому, що протягом усього історичного розвитку воно перебувало у тісних контактах з сусідніми народами, але ніколи не поривало зв’язків із великою сім’єю східних слов’ян. Тому краєм цікавилися визначні особистості наукових кіл різних держав, як на сходi , так i на заходi від нього. На сходi від Карпат, першим увагу звернув на населення цих територій ще у ХІІ ст. давньоруський літописець Нестор у славнозвісному творі “Повість минулих літ”. Він задокументував поселення слов’ян ще до приходу угорців у кінці ІХ ст. У літописі під 898 р. зафіксовано, що мадяри (угорці), перейшовши Карпати, “стали воювати проти слов’ян i волохів, які тут жили”.
У державах на захiд від Карпат цей регіон відображений у писемних джерелах Угорщини ХІІ – ХІV ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Історія Закарпаття у крайовій угорськомовній історіографії ХІХ-початку ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок