Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ЛЬОНАРСТВА В УКРАЇНІ (друга половина ХІХ - ХХ століття)

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ЛЬОНАРСТВА В УКРАЇНІ (друга половина ХІХ - ХХ століття)

Назва:
ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ЛЬОНАРСТВА В УКРАЇНІ (друга половина ХІХ - ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,08 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ТА ІСТОРІЇ НАУКИ ІМЕНІ Г.М. ДОБРОВА
КРУГЛА Наталія Анатоліївна
УДК 930: 633.521
ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ЛЬОНАРСТВА В УКРАЇНІ
(друга половина ХІХ - ХХ століття)
07.00.07 – Історія науки і техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральній науковій сільськогосподарській бібліотеці Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, професор,
директор Центральної наукової сільськогосподарської бібліотеки УААН
ВЕРГУНОВ Віктор Анатолійович
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності на залізничному транспорті Київського університету економіки і технологій транспорту
ПИЛИПЧУК Олег Ярославович
доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри українознавства
Луганського національного аграрного університету
МИХАЙЛЮК Віталій Павлович
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра історії України
Захист відбудеться “16” травня 2002 р. о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.189.01 при Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України за адресою: 01032, Київ, бульвар Т.Г. Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ЦДПІН НАН України.
Автореферат розіслано “ 15” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Лобанова Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Дослідження історичних здобутків минулого свідчить про те, що протягом тривалого часу льонарство було однією з провідних галузей вітчизняного сільськогосподарського виробництва і відігравало важливу роль у соціальному і економічному розвитку держави. Тим більше, що льон для України – майже єдина натуральна целюлозна сировина. В сучасних умовах, коли процес перетворення суспільства супроводжується глибокою економічною кризою, у занепаді перебуває і льонарська галузь. Вивчення історичних тенденцій розвитку національного льоновиробництва відкриває можливості для оптимального планування як господарської, так і наукової діяльності в цій галузі, інтеграції науки і техніки з виробництвом.
Узагальнення історичного досвіду розвитку дослідної роботи з культурою льону є необхідним для обґрунтування пріоритетних напрямів і вдосконалення організаційних форм подальших наукових досліджень.
Історико-науковий аналіз еволюції льонарства сприятиме визначенню соціальних детермінантів процесу відродження галузі в нашій країні, надасть змогу прогнозувати тенденції її розвитку, розробити концептуальну модель раціональної поведінки суб’єктів льоновиробництва (наукових інституцій, органів управління галуззю, підприємницьких структур). Саме цим і обумовлений вибір теми дисертаційного дослідження.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період з 1859 по 1990 роки, оскільки в цей час відбувається становлення і розвиток системних наукових досліджень, формується мережа дослідних осередків з питань вирощування і первинної переробки льону-довгунця, проявляються наслідки діяльності наукових установ.
Джерельна база дисертації. Дослідження базується на широкому спектрі як опублікованих, так і неопублікованих джерел, рукописних та друкованих матеріалів. Важливим джерелом дослідження стали нормативно-законодавчі акти, директиви і постанови державних органів1, які дозволили відтворити основні тенденції розвитку льонарської галузі та її наукового _________________________
1 О мерах по восстановлению и дальнейшему развитию льноводства и коноплеводства. Постановление Совета Министров СССР от 13 мая 1946 г. // Важнейшие решения по сельскому хозяйству за 1939 – 1946 годы. – М.: Сельхозгиз, 1948. – С. 445 – 452; О мероприятиях по повышению урожайности и улучшению качества волокна и семян льна-долгунца.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ЛЬОНАРСТВА В УКРАЇНІ (друга половина ХІХ - ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок