Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління системою виховання учнів у позакласній роботі загальноосвітньої школи

Управління системою виховання учнів у позакласній роботі загальноосвітньої школи

Назва:
Управління системою виховання учнів у позакласній роботі загальноосвітньої школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,44 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
АПН України
На правах рукопису
Гнатюк Володимир Миколайович
УДК 373.518.03
Управління системою виховання учнів у
позакласній роботі загальноосвітньої школи
Спеціальність: 13.00.01 — загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ — 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України
Науковий керівник — | кандидат педагогічних наук, доцент Островерхова Надія Михайлівна,
старший науковий співробітник лабораторії управління освітніми закладами Інституту педагогіки АПН України
Офіційні опоненти — | академік АПН України,
доктор психологічних наук
Бех Іван Дмитрович,
директор Інституту проблем виховання
АПН України, професор
кандидат педагогічних наук
Даниленко Лідія Іванівна,
завідувач кафедри менеджменту
освіти Центрального інституту
післядипломної педагогічної освіти,
старший науковий співробітник
Провідна установа — | Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, кафедра педагогіки
Захист відбудеться “7” вересня 2000р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м.Київ_, вул. Артема, 52-А.
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України (04053, м.Київ-53, вул. Артема, 52-А).
Автореферат розісланий “1” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук, О.С.Снісаренко
доцент
Загальна характеристика роботи
Духовне відродження нації в період активізації новотворчих соціально-економічних процесів в Україні зумовлює необхід-ність пошуків нових підходів до розв’язання проблеми націо-нального виховання підростаючого покоління нашої держави. Виникла нагальна потреба у побудові нової системи національ-ного виховання в загальноосвітній школі, визначення її мети, змісту, методів, форм та механізмів управління нею. Зміна виховних цілей і завдань на перший план ставить гуманістичні ідеї, національні ідеали, традиції, звичаї українсь-кого народу, які покликані формувати світоглядну свідомість та ціннісні орієнтації учнів. Чільне місце у духовному розвитку учнів посідає формування ідеалу українця як громадянина, патріота, гуманіста, який усвідомлює себе частиною нації, шанує закони і традиції України, наділений почуттям національної гордості та відповідальності за долю своєї Батьківщини.
Проблеми національного виховання були предметом поси-леної уваги відомих учених минулого, літераторів, громадських діячів: В.Мономаха, Я.Мудрого, Т.Шевченка, Б.Грінченка, Х.Алчевської, С.Ру-сової, Г.Ващенка, І.Огієнка, А.Волошина, А.Макаренка, В.Сухо-млинсь-кого та ін. Відстоювали політичну, державну і духовну самостійність України, виховували молодь у патріотичному дусі такі відомі діячі в галузі культури та освіти як Нестор, І.Вишенський, П.Могила, Г.Сковорода, О.Духнович, М.Шашкевич, І.Вагилевич, Я.Головацький.
Значний внесок у розробку питань національного виховання учнів зробили сучасні вітчизняні вчені І.Д.Бех, П.Р.Ігнатенко, П.П.Ко-ноне-нко, Н.І.Косарєва, М.Ю.Красовицький, В.Г.Кузь, І.В.Мартинюк, В.Л.Поплуж-ний, Ю.Д.Руденко, М.Г.Стельмахович, Б.М.Ступарик, А.М.Фа-соля та ін.
У наукових працях В.Г.Афанасьєва, І.В.Блауберга, Т.А.Ільїної, Ю.М.Козлова, В.П.Кузьміна, А.Г.Куракіна, А.Д.Сараєва, А.І.Уйомова, С.Г.Устича, К.Д.Ушинського широко і фундаментально розкрито системний підхід до соціально-педагогічних явищ, процесів, об’єктів.
У психолого-педагогічній вітчизняній та зарубіжній літературі, практичній діяльності працівників освіти педагогічні системи диференціюються на: виховні, дидактичні, управлінські. За цих умов особливої гостроти набуває управління системою національного виховання учнів, в якій суб’єктом управління виступають члени адміністративно-управлінської ланки (директор, заступники директора), об’єктом управління — педагогічний колектив в цілому та кожен вчитель зокрема, учнівський колектив, групи учнів, учень зокрема.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Управління системою виховання учнів у позакласній роботі загальноосвітньої школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок