Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ

ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КУЗНЕЦОВА Віра Григорівна
УДК 371.132:378.037
ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ У
МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, член-
кореспондент АПН України, доктор педагогічних
наук, професор Шевченко Галина Павлівна,
завідувачка кафедри педагогіки Луганського
державного педагогічного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: академік АПН України, доктор педагогічних наук,
професор Євтух Микола Борисович, академік-
секретар Відділення педагогіки і психології вищої
школи АПН України;
кандидат педагогічних наук Молчанова Галина
Іванівна, доцент кафедри педагогіки і психології
Донецького національного університету.
Провідна установа – Бердянський державний педагогічний інститут ім.
П.Д. Осипенко, кафедра педагогіки, Міністерство
освіти і науки України, м. Бердянськ.
Захист відбудеться “30” травня 2001 року о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий “29” квітня 2001 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження і ступінь наукової розробки проблеми. Специфічною особливістю сучасної світової соціокультурної політики є звернення до людини, її внутрішнього світу, духовності і моральності, бо саме людина є початком і кінцевою метою процесу розвитку цивілізації. Зміни в суспільній свідомості зумовили появу нової парадигми освіти, сутність якої полягає у пріоритетності в навчально-виховному процесі особистості дитини у її віковому становленні, спрямування освіти на всезагальний розвиток людини, на зміну системи цінностей, які вона покликана формувати.
Реформування освітньо-виховної галузі в нашій державі спрямоване на підняття на вищий щабель гуманістичного виховання, освоєння фундаментальних цінностей людства, серед яких чільне місце посідають гуманістичні цінності.
Розв’язання складних завдань виховання людини гуманної, ціннісно значущої забезпечується особистістю педагога та гуманістичною спрямованістю його діяльності. Воістину Вчитель – неперевершений гуманіст - людинолюб, який піклується про соціальний захист та охорону дитинства, життя і здоров’я дітей, їх гідність і права, забезпечує умови для їх духовного, загальнокультурного і творчого розвитку. Але таким його треба виховати. Тому одним із структурних компонентів професійно-педагогічної підготовки майбутнього вчителя є формування гуманістичних цінностей. Гуманістичні цінності втілюють довічну мрію людства про взаємопорозуміння, миролюбство, віру в справедливість, у повагу до людини, її почуттів, страждань, до тих найвитонченіших емоційних переживань, які складають сутність людського життя у відповідності уяви про Істину, Добро, Красу.
Значний внесок у розробку проблем гуманістичних цінностей особистості внесли відомі філософи ХІХ-ХХ ст. (М.Бердяєв, Е.Дюркгейм, М.Лоський, Г.Ріккерт, В.Соловйов, П.Флоренський, П.Юркевич, А.Швейцер та ін.). На перший план у сучасній філософській думці висуваються дослідження гуманістичних цінностей як способу духовно-практичного освоєння дійсності, форми суспільної самосвідомості особистості як найважливішого компоненту її духовного світу (С.Анісімов, В.Іванов, М.Каган, О.Киричук, І.Кон). Аналіз формування гуманістичних цінностей, вікових закономірностей розвитку ціннісних орієнтацій представлено в роботах психологів Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГУМАНІСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок