Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОСТРУКТУРА ТА ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОЛІТНИХ РОЗЧИНІВ НА ОСНОВІ АЦЕТОНІТРИЛУ І МЕТАНОЛУ: МОЛЕКУЛЯРНО-ДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ

МІКРОСТРУКТУРА ТА ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОЛІТНИХ РОЗЧИНІВ НА ОСНОВІ АЦЕТОНІТРИЛУ І МЕТАНОЛУ: МОЛЕКУЛЯРНО-ДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ

Назва:
МІКРОСТРУКТУРА ТА ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОЛІТНИХ РОЗЧИНІВ НА ОСНОВІ АЦЕТОНІТРИЛУ І МЕТАНОЛУ: МОЛЕКУЛЯРНО-ДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,12 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
Колесник Ярослав Валентинович
УДК 544.272:544.355-128
МІКРОСТРУКТУРА ТА ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОЛІТНИХ РОЗЧИНІВ НА ОСНОВІ АЦЕТОНІТРИЛУ І МЕТАНОЛУ:
МОЛЕКУЛЯРНО-ДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
Спеціальність 02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник – кандидат хімічних наук, доцент
Калугін Олег Миколайович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти – доктор хім. наук, професор
Казіміров Володимир Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізичної хімії
канд. хім. наук, доцент
Іванов Володимир Венедиктович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри хімічного матеріалознавства
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра фізичної та колоїдної хімії, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться "15" квітня 2005 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий "11" березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Панченко В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Розчини літієвих солей LiX (X = Br–, ClO4–, BF4–) на основі ацетонітрилу (AN) та метанолу (MeOH) широко застосовуються у наукових дослідженнях та хімічній промисловості, при розробці електрохімічних пристроїв і моделюванні біологічних об'єктів. Практичне застосування подібних систем в значній мірі стримується нестачею даних про їх мікроскопічну структуру та динаміку частинок у них. Експериментальні методи дослідження не спроможні дати достатньо повний мікроскопічний опис іон-молекулярних систем, оскільки експериментальний сигнал є середнім по досить великому об’єму системи та часу спостереження. До того ж, різні експериментальні методи часто дають суперечливу інформацію про досліджувані іон-молекулярні системи. Методи комп’ютерного моделювання можуть надати значну допомогу в побудові мікроскопічних моделей структури та динаміки розчинів електролітів, передбаченні їх властивостей в широкому інтервалі параметрів стану та інтерпретації експериментальних даних. Метод молекулярно-динамічного (МД) моделювання серед інших методів вирізняє унікальна можливість комплексного дослідження структурно-динамічних властивостей на мікроскопічному рівні, суміщена з методичною простотою та ефективністю.
Зв’язок із науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано у відповідності з планом науково-дослідної роботи "Теоретичні основи цілеспрямованого використання неводних електролітних розчинів в електрохімічних пристроях та процесах" координаційного плану міжвузівських науково-дослідних робіт Міністерства освіти України №0100U003272 (координатор: науково експертна рада з фізики, секція "Теплофізика та молекулярна фізика"), а також НДР "Структура, динаміка та міжчастинкові взаємодії в рідких неводних іон-молекулярних системах" координаційного плану міжвузівських науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України №0103U004189.
Мета роботи. Розвиток модельних уявлень і теоретичних концепцій структурно-динамічних властивостей розчинів літієвих солей в ацетонітрилі та метанолі на мікроскопічному рівні в залежності від температури, концентрації електроліту та природи аніону. В роботі розв’язано наступні задачі:
- розвиток молекулярно-динамічного моделювання, як методу дослідження іон-молекулярних систем на мікроскопічному рівні;
- вибір адекватних моделей потенціалів для досліджуваних систем;
- проведення моделювання розчинів Li+, ClO4–, BF4– і Br–, а також LiClO4, LiBF4 і LiBr в ацетонітрилі та метанолі в широкому інтервалі температур і концентрацій та аналіз їх мікроскопічних структурно-динамічних властивостей;
- аналіз структурних характеристик і побудова моделей структури сольватних оболонок іонів та іонних агрегатів;
- аналіз динаміки іонів і молекул розчинника та побудова аналітичних моделей для її опису.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МІКРОСТРУКТУРА ТА ДИНАМІКА ЕЛЕКТРОЛІТНИХ РОЗЧИНІВ НА ОСНОВІ АЦЕТОНІТРИЛУ І МЕТАНОЛУ: МОЛЕКУЛЯРНО-ДИНАМІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок