Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ УПРАВЛІНСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОСТІ

МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ УПРАВЛІНСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ УПРАВЛІНСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
УДК 338.242 +331.108
ОСАДЧА Наталія Вікторівна
МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ
УПРАВЛІНСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.07.01 – Економіка промисловості
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк-2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк) у відділі проблем економіки підприємств.
Науковий керівник - доктор економічних наук, доцент
Сазонець Ігор Леонідович,
Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Дніпро-петровськ), завідувач кафедри економіки народ-ного господарства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Поклонський Федір Юхимович,
Донецький університет економіки та права
Асоціації навчальних закладів України недержав-ної форми власності (м. Донецьк), професор кафедри обліку, аудиту та економічного аналізу;
кандидат економічних наук, доцент
Шаульська Лариса Володимирівна,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), докторант інституту.
Провідна установа – Запорізька державна інженерна академія Міністер-ства освіти і науки України (м. Запоріжжя), кафедра фінансів та менеджменту.
Захист відбудеться “30” січня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “26” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічні та соціальні умови перехідного періоду, у тому числі різні стартові можливості, розрив економічних зв’язків, зростання безробіття, помилки й непослідовність реформ призвели до тривалого зниження темпів виробництва, структурної зміни у промисловості, погіршення макроекономічних показників, занепаду соціальної сфери. З 1992 р. відбувається процес роздержавлення і зміни форм власності промислових підприємств.
Обсяги промислового виробництва в Україні знижувались і становили у 1997 р. близько 45% 1990 р. З 1998 р. у промисловості України спостерігається тенденція стабілізації економічних процесів. Зокрема, у 2001 р. порівняно з 2000 р. має місце зростання промислового виробництва на 14,2%. Але частка збиткових підприємств залишається значною та становила у 2001 р. 41%. Зменшилась і кількість промислового персоналу у 2001 р. порівняно з 1998 р. на 331 тис. чол.
Підвищення ефективності господарювання промисловості потребує прийняття сучасних і адекватних рішень щодо управління виробничими ресурсами та вдосконалення методів управління виробничою діяльністю. Важлива роль у цьому належить управлінському потенціалу.
Водночас має місце погіршення якісного складу управлінського персоналу, зниження ефективності його праці, організації управління виробничою діяльністю, порушення системи відтворення управлінського потенціалу, відсутність кадрового регулювання на всіх рівнях, підвищується і складність управлінської праці на промислових підприємствах та вимоги до фахівців, які її виконують. Ученими не визначено єдиного підходу до оцінки та розвитку управлінського потенціалу промисловості. Головним наслідком такого становища є відсутність дієвого механізму розвитку управлінського потенціалу. Координація процесів формування та використання управлінського потенціалу промисловості на основі сучасних методів управління дозволить значно покращити економічний стан промисловості.
Наявність великої кількості нерозв’язаних теоретичних і практичних проблем щодо формування придатного до ринкових умов механізму розвитку управлінського потенціалу промисловості, їх недостатнє вивчення обумовлюють актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано згідно з напрямами науково-дослідних робіт Інституту економіки промисловості НАН України за темою: “Методологічне обґрунтування сучасних форм економічного розвитку регіону” (номер державної реєстрації 0101U001126, 2000-2003 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ УПРАВЛІНСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок