Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
ОЛІЙНИК СВІТЛАНА ВАСИЛІВНА
УДК 372.878
ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ
МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
13.00.02 – теорія та методика навчання музики і музичного
виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Житомирському державному університеті імені Івана Франка.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Горбенко Сергій Семенович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, доцент
кафедри методики музичного виховання та хорового диригування.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук
Танько Тетяна Петрівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди, декан
факультету дошкільного виховання;
кандидат педагогічних наук
Печенюк Майя Антонівна,
Кам’янець-Подільський державний університет,
професор кафедри методики музичного виховання, вокалу і хорового диригування.
Провідна установа – Вінницький державний педагогічний
університет імені Михайла Коцюбинського,
кафедра педагогіки та методики початкового
навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться „ 9 ” лютого 2005 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.08 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „ 29 ” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Завадська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Стратегія розвитку сучасної освіти спрямована на ствердження особистості майбутнього вчителя шляхом повної реалізації його потенційних можливостей. Наразі важливого значення набуває професійна підготовка вчителя початкових класів, який веде у світ пізнання молодших школярів. Саме він закладає в дітях фундаментальні основи духовності, освіченості, культури, розвиває в них творчу здатність. У зв’язку з цим нагальною потребою сьогодення є формування гармонійної особистості вчителя-початківця на основі діалектичної взаємодії духовного, творчого і професійного потенціалів.
Основою внутрішнього світу особистості майбутнього фахівця є його духовний потенціал. Він формується в результаті пізнання, осмислення і перетворення духовних багатств народу. Не випадково розвиток духовного потенціалу пов’язують з невичерпними можливостями мистецтва, яке виступає не лише проявом внутрішнього духу, а й є його виміром, тому часто використовується як засіб формування духовного потенціалу особистості. Сформований на засадах мистецтва, духовний потенціал зумовлює здатність майбутнього вчителя до педагогічного впливу засобами прекрасного. Висвітленню його сутності та практичної реалізації присвячено роботи З. Гіптерс, О. Олексюк, М. Сови, Ж. Юзвак, О. Рудницької та ін.
Зважаючи на те, що духовний потенціал виступає ядром творчої особистості, а творчий потенціал – двигуном духовності (за Н. Кічук), вчені наголошують на необхідності формування останнього, досліджуючи цей феномен з боку філософського (О. Клепіков, І. Кучерявий, Л. Коган, В. Овчинніков, Р. Пономарьова, О. Чаплигін та ін.), культурологічного (М. Ценко, Н. Мартинович, Л. Москвичова та ін.), психологічного (М. Гнатко, В. Рибалка, В. Роменець та ін.) і педагогічного (Е. Гуцало, П. Кравчук, Н. Посталюк, О. Виговська, В. Лісовська, О. Приходько та ін.) аспектів.
Праці науковців вказують на те, що творчість є провідною ознакою професіоналізму (Д. Крюкова, В. Моляко). Професійний потенціал педагога розкрито в роботах таких учених, як Ю. Азаров, М. Кухта, І. Підласий, С. Трипольська та ін. Поширення двопрофильних спеціальностей у вищих навчальних закладах країни, як то вчитель початкових класів і музики, зумовлює виокремлення в структурі професійного потенціалу майбутнього вчителя важливої фахової якості – музично-творчого потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНО-ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок