Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕКИСНЕ ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У ЗАРОДКАХ В’ЮНА ЗА ВПЛИВУ ФТОРХІНОЛОНІВ, ІОНІВ КАЛЬЦІЮ ТА МАГНІЮ

ПЕРЕКИСНЕ ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У ЗАРОДКАХ В’ЮНА ЗА ВПЛИВУ ФТОРХІНОЛОНІВ, ІОНІВ КАЛЬЦІЮ ТА МАГНІЮ

Назва:
ПЕРЕКИСНЕ ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У ЗАРОДКАХ В’ЮНА ЗА ВПЛИВУ ФТОРХІНОЛОНІВ, ІОНІВ КАЛЬЦІЮ ТА МАГНІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,86 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ТАРНОВСЬКА АНТОНІНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 577.352+577.181.5+504.504+597.551.2-131
ПЕРЕКИСНЕ ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У ЗАРОДКАХ В’ЮНА ЗА ВПЛИВУ ФТОРХІНОЛОНІВ, ІОНІВ КАЛЬЦІЮ ТА МАГНІЮ
03.00.02 – біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Санагурський Дмитро Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри біофізики та математичних методів у біології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Рибальченко Володимир Корнійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач лабораторії мембранології;
доктор біологічних наук, професор
Сологуб Леонід Ілліч,
Інститут біології тварин УААН.
завідувач лабораторії обміну речовин.
Провідна установа: Інститут фізіології імені академіка О.О. Богомольця НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “7” липня 2005 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.14 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Грушевського, 4, біологічний факультет, ауд. № 321.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17.
Автореферат розісланий “6” червня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 35.051.14,
кандидат біологічних наук,
доцент Манько В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасній біології залишається актуальним пошук тест-систем, які б дозволяли адекватно оцінити вплив фармакологічних засобів на організм людини і тварин. Застосування зародкових об‘єктів є перспективним при дослідженні токсичності низки речовин, зокрема, антибіотиків класу фторхінолонів. Останні мають широкий спектр дії та використовуються для лікування захворювань центральної нервової системи, запальних процесів, захворювань ендокринної системи, а також як протиракові і противірусні препарати. Проте ступінь токсичності та механізм їх впливу на клітину остаточно не з’ясовані.
Як показники, що швидко реагують на зовнішні впливи, можна використати процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та стан системи антиоксидантного захисту (АОЗ) (Владимиров Ю.А. и др., 1986). Відомо, що продукти ПОЛ впливають на активність мембранозв’язаних ферментів (Антонов В.Ф., 1997, Бурлакова Е.Б., 1975, Владимиров Ю.А., 2002), беруть участь у процесах клітинного поділу (Бурлакова Е.Б., 1975, Владимиров Ю.А., 2000) та старінні організму (Владимиров Ю.А., 2002). Ранній ембріогенез в цьому аспекті вивчений недостатньо. Зацікавленість до вивчення початкових стадій ембріогенезу зумовлене тим, що в цей час відбувається інтенсивний поділ клітин, а в його регуляції ПОЛ відіграє провідну роль (Барабой В.А. и др., 1997, Бурлакова Е.Б., 1975, Владимиров Ю.А. и др., 1986).
За дії різноманітних чинників, зокрема, антибіотиків рівновага в системі перекисне окиснення ліпідів - антиоксидантна система зміщується в бік ПОЛ. Фторхінолони – велика група антимікробних препаратів з класу хінолонів. Це високоефективні синтетичні хіміотерапевтичні засоби широкого спектру дії, з переважаючою антибактеріальною активністю, загальнорезобтивною дією і фармакокінетикою, що забезпечує високу ступінь біодоступності, добре проникнення в органи, тканини, біологічні рідини. Відомо, що фторхінолони утворюють хелатні комплекси з катіонами кальцію та магнію.
З огляду на це, застосування зародків в’юна, як тест-систем для дослідження впливу фторхінолонів та катіонів кальцію і магнію на систему прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу набуває теоретичного та практичного інтересу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у рамках держбюджетних тем: “Вплив іонів важких металів на електрогенез клітин в ранньому ембріогенезі”, № держреєстрації 0102U003573 (2000–2002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПЕРЕКИСНЕ ОКИСНЕННЯ ЛІПІДІВ У ЗАРОДКАХ В’ЮНА ЗА ВПЛИВУ ФТОРХІНОЛОНІВ, ІОНІВ КАЛЬЦІЮ ТА МАГНІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок