Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> дослідження ролі статевих гормонів у развитку морфінового абстинентного синдрому

дослідження ролі статевих гормонів у развитку морфінового абстинентного синдрому

Назва:
дослідження ролі статевих гормонів у развитку морфінового абстинентного синдрому
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Академія медичних наук України
інститут фармакології та токсикології
Дичаковська Оксана Василівна |
УДК 613.83+615.212.7+616.89-008
дослідження ролі статевих гормонів
у развитку морфінового абстинентного синдрому
14.03.05 – фармакологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фармакології та токсикології АМН України
Науковий керівник: | Громов Леонід Олександрович, заслужений діяч науки та техніки України, доктор медичних наук, професор, завідувач відділу нейрофармакології Інституту фармакології та токсикології АМН України.
Офіційні опоненти: | Кокшарьова Наталія Володимирівна, доктор біологі чни біологічних наук, завідувач відділу
нейротоксикології Інституту екогігієни і токсиколоії Л.І. Медведя Л.І.Медведя МОЗ України
Резников Олександр Григорович, член-кореспондент НАН і АМН України, доктор медичних наук, професор, завідувач відділу ендокринології репродукції та адаптації Інституту ендокринології та обміну речовин ім.Комісаренко В.П. АМН України.
Провідна установа | Національний медичний університет
ім.О.О. Богомольця, кафедра фармакології.
Захист відбудеться “16”березня 2005 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 при Інституті фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м.Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України за адресою: 03057, м.Київ, вул. Ежена Потьє, 14.
Автореферат розісланий “9” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.550.01
кандидат біологічних наук |
І.В.Данова
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Провідною корисною медичною дією морфіну є його виражений аналгетичний ефект. Разом з тим, при повторних введеннях морфіну з медичною та немедичною метою можливий розвиток залежності від наркотика.
Динаміка наркоманії носить стадійний характер і розпочинається з формування психічної залежності, яка за умов продовження введення наркотика перетворюється на фізичну залежність. Припинення введення наркотичної речовини на цьому тлі або введення антагоністів опіатних рецепторів спричиняє виникнення абстинентного синдрома. Абстинентний синдром - це комплекс тяжких психоемоційних та сомато-вегетативних симптомів, які зникають при введенні чергової дози наркотика. Це зумовлює непереборний потяг до повторних введень наркотичних речовин.
Слід зазначити, що перша згадка про використання морфіноподібних речовин датується XIV в. до н.е. Таким чином, люди вживають цю групу сполук вже протягом 36 віків, однак далеко не всі стали наркоманами.
Відомо, що лише 30% людей, які приймали морфін з медичною або немедичною метою, стають наркоманами. Тому виникає цілком обгрунтоване припущення відносно існування певних преморбідних біологічних передумов для формування наркотичної залежності.
Незважаючи на те, що відома хімічна формула етіологічного фактора наркоманії – морфіну, відкрито фармакологічну мішень його дії – опіатний рецептор (C. Pert, S.H. Snydes, 1973; E.J. Simon et al., 1973; L. Terenius, 1973), виділені ендогенні опіоїдні сполуки – енкефаліни і ендорфіни (J. Hughes et al., 1975; B.M. Cox et al., 1976), докладно описано клініку наркоманії (И.Н. Пятницкая, 1984), до цього часу відсутні ефективні методи її лікування. Це пов’язано з відсутністю загальноприйнятої теорії патогенезу наркоманії.
Відомо лише, що під впливом наркотика виникає позитивний емоційний стан, а також те, що у головному мозку тварин і людини існують центри задоволення, відкриті J. Olds (J. Olds, Р. Milner, 1954). Однак невідомо, яким чином досягається позитивний емоційний стан під дією наркотика.
Основою емоційних реакцій є природжені біологічні мотивації (П.К.Анохин, 1968). До основних з них належать: харчова, спраги, оборонна, статева мотивації (К.В.Судаков, 1971). Найбільш різноманітною та яскраво забарвленою є статева мотивація. Це і стало робочою гіпотезою, що розробляється у відділі нейрофармакології Інституту фармакології та токсикології АМН України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: дослідження ролі статевих гормонів у развитку морфінового абстинентного синдрому

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок