Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ УСКЛАДНЕНЬ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ХРОНІЧНИМИ ГЕПАТИТАМИ ТА ПРИ РОЗВИТКУ У НИХ HELLP – СИНДРОМУ (клініко-експериментальне дослідження)

КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ УСКЛАДНЕНЬ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ХРОНІЧНИМИ ГЕПАТИТАМИ ТА ПРИ РОЗВИТКУ У НИХ HELLP – СИНДРОМУ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ УСКЛАДНЕНЬ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ХРОНІЧНИМИ ГЕПАТИТАМИ ТА ПРИ РОЗВИТКУ У НИХ HELLP – СИНДРОМУ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,79 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТАНЬКО Ольга Петрівна
УДК 616.36-0022.008.853
КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ УСКЛАДНЕНЬ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ХРОНІЧНИМИ ГЕПАТИТАМИ ТА ПРИ РОЗВИТКУ У НИХ HELLP – СИНДРОМУ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий консультант: академік НАН України, доктор медичних наук,
професор Грищенко Валентин Іванович,
Харківський державний медичний університет МОЗ
України, завідувач кафедри акушерства і гінекології
№1, Інститут проблем кріобіології та кріомедицини
НАН України, директор
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН і АМН України, доктор
медичних наук, професор Степанківська Галина
Костянтинівна, Національний медичний
університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, м. Київ,
професор кафедри акушерства і гінекології №1
доктор медичних наук, професор Дашкевич
Валентина Євдокимівна, Інститут педіатрії,
акушерства та гінекології АМН України, м. Київ,
завідувач відділення екстрагенітальної патології
доктор медичних наук, професор Богдашкін
Микола Григорович, Харківський державний
медичний університет, професор кафедри
акушерства і гінекології №2
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ
України
Захист відбудеться “_26_” квітня 2001р. о 13-30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.600.01 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна,4)
Автореферат розісланий “24” березня 2001р.
В/о вченого секретаря
д. мед. н., професор І.В. Сорокіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У період демографічної кризи в Україні, низького соціально-економічного рівня, екологічних негараздів лікарі-акушери несуть особисту відповідальність за кожну народжену дитину, та жінку, що народжує (В.І. Грищенко, 1986; Г.К. Степанківська, 1997; Р.В. Богатирьова, 1999; Н.Г. Гойда, 1999).
Однією із суттєвих клінічних особливостей сучасної акушерської патології є поліморбідність, поєднання як акушерських, так і екстрагенітальних ознак, часто із синдромом взаємоускладнення. На показники материнської і перинатальної захворюваності та смертності особливо впливає патологія печінки та жовчовивідних шляхів (Є.Т. Михайленко та співавт., 1990; С.Г. Бурков та співавт., 1994; В.Є. Дашкевич, 1999). Виношування вагітності та пологи на тлі хронічних захворювань печінки погіршують стан здоров'я жінки, призводячи до прогресування хвороби, а іноді стають причиною смерті хворої (Л.Н Валенкович та співавт., 1987; М.М. Шехтман та співавт., 1998; S.G. Donvas et al., 1983). Із цього випливає, що удосконалення методів ранньої діагностики, профілактики та терапії порушень стану вагітної при захворюваннях печінки суттєве для сучасного акушерства.
Актуальність теми. На сьогодні достатньо вивчені показники функціонального стану печінки у вагітних при хронічних захворюваннях гепато-біліарної системи, включаючи білковий, жировий, вуглеводний та енергетичний обміни, пігментну функцію печінки та ферментативний спектр сироватки крові у здорових вагітних і при патології печінки та жовчовивідних шляхів ( Ф. Аріас, 1989; В.Т. Германов та співавт., 1991), детально вивчений обмін стероідних гормонів (Л.В. Тимошенко та співавт., 1981; С.С.К Ієн, Р.В.Джаффе, 1998). Широко застосовується ультразвукова діагностика захворювань печінки та жовчовивідних шляхів (Т.Ю. Пестрікова, 1994; А.Н. Стрижаков та співавт., 1997), визначено діагностичну цінність використання магнітно-резонансної томографії . Слід зазначити, що дані про імунологічний статус вагітних з патологією гепатобіліарної системи часто носять суперечливий характер (А.С. Логвінов, 1991; В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: КЛІНІКО-ПАТОГЕНЕТИЧНІ МЕХАНІЗМИ ДІАГНОСТИКИ, ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКИ УСКЛАДНЕНЬ ВАГІТНОСТІ У ЖІНОК З ХРОНІЧНИМИ ГЕПАТИТАМИ ТА ПРИ РОЗВИТКУ У НИХ HELLP – СИНДРОМУ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок