Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ В ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ МЕДИЧНІЙ ОСВІТІ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ В ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ МЕДИЧНІЙ ОСВІТІ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ В ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ МЕДИЧНІЙ ОСВІТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,05 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Краснов Володимир Володимирович
УДК: 614.252.2:681.3
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ
КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ
В ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ МЕДИЧНІЙ ОСВІТІ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, Міністерство охорони здоров'я України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Мінцер Озар Петрович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика, завідуючий кафедрою медичної інформатики з курсом педагогіки та психології, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Дьомін Анатолій Іванович, Національний аграрний університет, професор кафедри педагогіки, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент Хорєв Ігор Олександрович, Військовий гуманітарний інститут Національної Академії оборони України, доцент кафедри військової педагогіки і культури, м. Київ.
Провідна установа: Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 30.01. 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розіслано 30.12. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.С.Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасні реформаційні процеси в освіті пов'язані з глобальними соціально-економічними та суспільно-політичними змінами. Освіта повною мірою відтворює інтелектуальний, духовний та економічний потенціал нашого суспільства. Радикальна модернізація освітньої галузі на сучасному етапі розвитку нашої країни є першочерговим завданням, що потребує невідкладного вирішення. Затверджена указом Президента України "Національна доктрина розвитку освіти України у XXI столітті" ставить перед державою і суспільством завдання забезпечити пріоритетність розвитку науки і техніки. Основними напрямками якнайшвидшого розвитку їхніх нагальних проблем, як зазначається в доктрині, є запровадження освітніх інновацій та сучасних інформаційних технологій. Особлива увага надається необхідності забезпечення особистісно-орієнтованого навчання, моніторингу освітнього процесу і підвищення якості та ефективності освітніх послуг.
На жаль, у системі контролю за якістю підготовки фахівців і нині здебільшого переважають так звані "традиційні" форми прийому заліків та іспитів. Незважаючи на те, що за час свого функціонування традиційний контроль знань зазнав значних організаційних змін, його суть залишилася тією ж самою - оцінку знань у кожному конкретному випадку здійснює людина-екзаменатор (або група екзаменаторів). Ця система добре відома та широко розкрито в науковій літературі її недоліки, наприклад, такі як: суб'єктивність оцінок (оцінюючи рівень успішності учнів, викладач до певної міри дає оцінку успішності своєї педагогічної діяльності); обмеженість часу, за який викладач має вирішити долю того, хто екзаменується; великі фізіологічні та психологічні навантаження на випробовуваних; відсутність у студентів стимулу до систематичної самостійної роботи тощо (Мойсеєв Ю., 1998; Циганенко А.Я. та ін., 1998; Розенберг Н.М., 1979; Одерій Л.П., 1995).
Відтак у системах освіти давно намагаються відшукати шляхи подолання негативних аспектів й альтернативні рішення загальноприйнятих іспитів. Багаторічний досвід закордонних медичних шкіл свідчить про велике значення впровадження тестових програм на різних рівнях підготовки лікарів. Практикою доведено, що саме тести дозволяють досягти високого ступеня об'єктивності при оцінці знань. Саме тому перевірка знань за допомогою тестів здебільш стає вагомим елементом практично будь-якого виду освіти (Доскін В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ В ПІСЛЯДИПЛОМНІЙ МЕДИЧНІЙ ОСВІТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок