Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК ДЕМОКРАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

ПОЛІТИЧНА МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК ДЕМОКРАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

Назва:
ПОЛІТИЧНА МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК ДЕМОКРАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,08 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖДЕНЬ ІМ. І.Ф. КУРАСА
НОВАКОВА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК 321.7 (477)
ПОЛІТИЧНА МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК ДЕМОКРАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля
Науковий консультант: доктор політичних наук, професор, Щедрова Галина Петрівна проректор з науково-педагогічної, виховної і соціальної роботи, завідувач кафедри політології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Головатий Микола Федорович, ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом
доктор політичних наук
Котигоренко Віктор Олексійович, головний науковий співробітник
Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України
доктор політичних наук, професор
Наумкіна Світлана Михайлівна, завідувач кафедри політичних наук Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського.
Захист відбудеться “18 ” вересня________________ 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України за адресою: м.Київ-11, вул. Кутузова, 8, к. 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України за адресою: м.Київ-11, вул. Кутузова, 8.
Автореферат розісланий “ 11 ” _серпня______2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук Г.І.Зеленько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Теоретична розробка концепцій політичної модернізації та демократизації є одним з пріоритетних напрямків сучасних наукових досліджень. Активно розвивається вивчення сутності цих понять, аналіз відповідних процесів в різних країнах світу та в Україні. Визначені основні етапи розвитку теорій модернізації та демократизації, моделі протікання цих політичних процесів, їх особливості та вплив на суспільно-політичне життя. Незаперечними є певні демократичні перетворення в житті українського суспільства, створення нових політичних інститутів, демократичної Конституції, виникнення більш сучасної системи політичних відносин, розвиток громадянського суспільства.
Але такий значний доробок у теорії та на практиці не став поштовхом до успішного соціально-економічного розвитку, гарантією від нестабільності, політичних конфліктів та зубожіння населення. Не дивлячись на доволі тривалий конституційний процес та практику політичного реформування, більшість проблем щодо розподілу владних повноважень між вищими органами державної влади, подальшого розвитку місцевого самоврядування, розподілу повноважень між центральними та місцевими рівнями, досі не вирішені і стрімко набувають хронічних ознак.
Українська держава, незважаючи на понад півтора десятки років своєї незалежності, поки не визначилася із своїми стратегічними перспективами, не досягнуто загальної згоди з приводу цілі суспільно-політичного розвитку. Численні декларовані наміри слабо пов’язуються з практичною політичною діяльністю, спрямованою на зростання та розвиток суспільного добробуту, демократизацію та світову інтеграцію. Відсутня будь-яка визначеність із змістом політичної модернізації. Немає впевненості в тому, що шляхом реалізації запровадженої політичної реформи вдасться забезпечити народовладдя і демократію, реалізувати принцип політичної відповідальності та досягти ефективності влади.
За таких умов, формування ефективної моделі влади, модернізація політичної системи – це проблема, яка набуває особливої ваги в Україні. Необхідність створення дієвої стратегії політичної модернізації, розвитку демократичних процесів робить надзвичайно актуальним усвідомлення логіки сучасних соціально-політичних процесів, вимагає, передусім, переосмислення певних сутнісних аспектів процесів модернізації та демократизації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА РОЗВИТОК ДЕМОКРАТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок