Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ САНАЦІЙНОЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ САНАЦІЙНОЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ САНАЦІЙНОЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
494
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
ЛАЧКОВА ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
УДК 658.168.3:658.87
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ САНАЦІЙНОЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному університеті харчування
та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Оспіщев Віктор Іванович,
Харківський державний університет харчування
та торгівлі, завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лігоненко Лариса Олександрівна,
Київський національний торговельно-економічний
університет, завідувач кафедри економіки
підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Краснокутська Наталія Станіславівна,
Харківський державний університет харчування
та торгівлі, доцент кафедри економіки підприємств
харчування та торгівлі
Захист відбудеться “21” грудня 2007 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.088.02 у Харківському державному університеті харчування та торгівлі за адресою:
61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333, ауд. 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою:
61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий “20” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Л. Савицька


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реальні тенденції розвитку торгівлі в Україні свідчать про позитивні зрушення, які виражаються у сталому зростанні загального обсягу роздрібного товарообороту, роздрібного товарообороту в розрахунку на душу населення, поступовому підвищенні рівня організації торгово-технологічного процесу, зростанні культури споживання. Проте якісні та кількісні характеристики вітчизняної торгівлі ще не завжди відповідають світовим стандартам. Процеси ж формування сучасних ринкових тенденцій у розвитку товарного обігу знаходяться під впливом сукупності дестабілізуючих зовнішніх та внутрішніх чинників. Політична та економічна нестабільність, мінливість законодавства, недостатня забезпеченість населення об’єктами цивілізованої торгівлі, часом невисокий рівень технічного забезпечення підприємств галузі, кваліфікації персоналу, корпоративної культури є суттєвими чинниками, які стримують зростання товарообороту та підвищення якості торговельного обслуговування споживачів. Первинним внутрішнім чинником, що зумовлює фінансову нестабільність підприємств торгівлі, є неадекватний до ринкових вимог стан управління ними. Отож сучасний фінансовий стан понад 30% вітчизняних підприємств торгівлі визначається як кризовий, що має негативні наслідки для власників, контрагентів і держави в цілому. Зважаючи на те, що кожна криза розвитку підприємства може бути подолана тільки через здійснення своєчасних комплексних структурних перетворень, тобто за допомогою санаційної реструктуризації, важливого значення набуває подальший розвиток теоретичних положень та практичного інструментарію цього процесу.
Окремі теоретичні та методичні аспекти проблеми, що досліджується, висвітлено в працях відомих вчених-економістів України: І.М. Акімової, Л.П. Батенко, М.Д. Білик, І.О. Бланка, В.І. Грачова, С.Б. Довбні, М.О. Кизима, Л.О. Лігоненко, В.Я. Міщенка, В.С. Пономаренка, В.В. Прохорової, О.О.Терещенка, О.М. Тридіда та ін.; науковців країн СНД: М.Д. Аістової, Л.П. Білих, О.П. Градова, Е.М. Короткова, І.І. Мазура, Р.А. Попова, М.А. Федотової, В.Д. Шапіро та ін., а також зарубіжних фахівців: Є.Ф. Брігхема, Ф. Вестона, Дж. Монтгомері, П. Рейнолдса та ін.
Проте неоднозначність, складність та комплексність процесу санаційної реструктуризації обумовлює різні підходи і до теоретичних положень, і до практичних рекомендацій щодо її здійснення. При цьому більшість наукових досліджень проведено в галузі промисловості й не враховують особливостей роздрібної торгівлі, що стримує впровадження санаційної реструктуризації на підприємствах роздрібної торгівлі, які знаходяться у кризовому стані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ САНАЦІЙНОЇ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок