Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО СТАВЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО НАВЧАННЯ

ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО СТАВЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО НАВЧАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО СТАВЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Криворізький державний педагогічний університет
Ковшар Олена Вікторівна
УДК 371.212+37.04
ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО СТАВЛЕННЯ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО НАВЧАННЯ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Буряк Володимир Костянтинович,
Криворізький державний педагогічний університет,
ректор, завідувач кафедри психології
та педагогічних технологій.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Кодлюк Ярослава Петрівна,
Тернопільський державний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри педагогіки
і методики початкового навчання;
кандидат педагогічний наук, доцент
Пальшкова Ірина Олександрівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К. Д. Ушинського,
декан факультету початкового навчання,
завідувач кафедри педагогічних технологій
початкової освіти.
Захист відбудеться «10» липня 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету за адресою: 50086, м. Кривий Ріг, пр. Гагаріна, 54.
Автореферат розісланий «06» червня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г. Б. Штельмах
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена модернізацією вітчизняної освіти, пошуком нового змісту й технології організації педагогічного процесу в початковій школі, на чому наголошується в Національній доктрині розвитку освіти України, Комплексній державній програмі «Вчитель». Нові реалії педагогічної дійсності об’єктивно створюють передумови для вдосконалення навчання молодших школярів, оволодіння вчителями сучасними технологіями – системою знань, умінь і навичок, необхідних для успішної організації навчального процесу в школі.
У Державній національній програмі «Освіта» (Україна ХХІ століття) пріоритетним напрямком реформування навчання в сучасній загальноосвітній школі є «формування глибокого усвідомлення взаємозв’язку між ідеями свободи, права людини та її громадянською відповідальністю».
Аналіз шкільної практики свідчить про те, що існує протиріччя між сучасними вимогами до обсягу знань школяра і рівнем сформованості його відповідальності як важливої умови, що забезпечує успішне виконання цих вимог. Факти свідчать про те, що значна частина учнів безвідповідально ставляться до своїх навчальних обов'язків, недисципліновані, не завжди використовують свій потенціал.
Причини цих явищ ми вбачаємо в недооцінці значущості такої важливої якості особистості школяра, як відповідальність, і недостатній роботі школи з її формування в процесі шкільної підготовки. Проблема вивчалася за багатьма напрямками: за визначенням набору якостей особистості (Ф. Гоноболін, В. Журавльов, Н. Кузьміна, Ю. Кулюткін, Д. Самуйленков, В. Сластьонін); активізацією позиції вчителя й характером його підготовки до керівництва навчально-пізнавальною діяльністю школярів (Б. Баєв, В. Буряк, Я. Кодлюк, У. Кузь, Р. Хмелюк, О. Щербаков); гуманізацією навчально-виховного процесу (Ш. Амонашвілі, Г. Асмолов, Н. Бібік, А. Бодалев, Л. Кондрашова, О. Савченко й інші); індивідуалізацією навчальної діяльності (П. Блонський, Л. Виготський, В. Крутецький); активізацією навчально-пізнавальної діяльності (А. Матюшкін, Т. Шамова, Г. Щукіна й інші); формування загальнопедагогічних умінь і навичок (О. Абдуліна О. Біда, Л. Білик, В. Нікітенко, Л. Спірін); професійно-моральною підготовкою студентів педагогічного ВНЗ (Б. Ананьєв, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО СТАВЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ДО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок