Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ТА ДОБІР ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ ШОВКОВИЦІ НА СТІЙКІСТЬ ДО ВІЛТУ В УМОВАХ УКРАЇНИ

ОЦІНКА ТА ДОБІР ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ ШОВКОВИЦІ НА СТІЙКІСТЬ ДО ВІЛТУ В УМОВАХ УКРАЇНИ

Назва:
ОЦІНКА ТА ДОБІР ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ ШОВКОВИЦІ НА СТІЙКІСТЬ ДО ВІЛТУ В УМОВАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Український ордена "знак пошани" науково-дослідний
інститут лісового господарства та агролісомеліорації
ім. Г.М.Висоцького
Бабаєва Галина Іванівна
УДК 630*232.1:674.031.635.3
ОЦІНКА ТА ДОБІР ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ ШОВКОВИЦІ НА СТІЙКІСТЬ ДО ВІЛТУ В УМОВАХ УКРАЇНИ
06.03.01 – лісові культури, селекція, насінництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків–2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті шовківництва Української академії аграрних наук,
м. Мерефа Харківської обл.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
Цилюрик Анатолій Васильович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, м.Київ
завідувач кафедри лісових культур та
фітопатології
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Бадалов Павло Петрович, Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького Державного комітету лісового господарства України, провідний науковий співробітник лабораторії селекції.
Кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Шлончак Григорій Андрійович, Київська лісова науково-дослідна станція Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького Державного комітету лісового господарства України, завідувач лабораторії селекції
Провідна установа
Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка НАН України, м. Київ, відділ дендрології і паркознавства
Захист відбудеться " 25 " березня 2002 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.828.01 в Українському ордена "Знак Пошани" науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького Державного комітету лісового господарства України за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська 86.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського ордена "Знак Пошани" науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська 86.
Автореферат розісланий " 12 " лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Михалків В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток шовківництва значною мірою залежить від стану кормової бази для шовковичного шовкопряда. Загальна площа кормових насаджень шовковиці в Україні складає близько 40 тис. га, більша частина яких представлена малопродуктивною місцевою популяцією Хасак або гібридами невідомого походження. Урожай таких насаджень становить 2–3 тонни листової маси з 1 га плантації, що в 1,5–2 рази нижче їх потенційної урожайності. Результати обстеження стану кормових плантацій у різних регіонах України свідчать про значне ураження шовковиці вілтом, що є однією з причин значного зниження урожайності листя і погіршення його якості. Одним із найбільш ефективних шляхів вирішення проблеми підвищення продуктивності плантацій та їх стійкості є виведення і впровадження у виробництво високопродуктивних й водночас вілтостійких сортів і гібридів шовковиці. В Україні накопичено відповідний досвід щодо селекції шовковиці на підвищення урожайності листя, проте проблема селекції на вілтостійкість практично не відпрацьована саме в найбільш важливих і відповідальних ланках селекційного процесу – в оцінці і доборі вихідного матеріалу для селекції на стійкість до збудників вілту, що й обумовлює особливу актуальність наших досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана згідно з тематичними планами науково-дослідних робіт Інституту шовківництва в межах республіканської комплексної науково-технічної програми "Продовольство-95", проект "Кокон" за темою "Розробити ефективні технології виробництва шовкової сировини для умов України" (№ державної реєстрації АО 01001241Р), науково-технічної програми "Шовківництво" з проблеми "Розробити ефективні технології виробництва шовкової сировини на основі високопродуктивних порід і гібридів шовковичного шовкопряда і сортів шовковиці" (№ державної реєстрації 03.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОЦІНКА ТА ДОБІР ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ СЕЛЕКЦІЇ ШОВКОВИЦІ НА СТІЙКІСТЬ ДО ВІЛТУ В УМОВАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок