Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Міністерство освіти і науки України
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем
Онищенко Андрій Михайлович
УДК 330.4:504.06
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ
08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка на кафедрі математичних методів еколого-економічних досліджень
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор,
Ляшенко Ігор Миколайович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри математичних методів еколого-економічних досліджень.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Клименюк Микола Миколайович,
Академія муніципального управління,
завідувач кафедри менеджменту,
кандидат економічних наук,
Бридун Євгеній Володимирович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, науковий співробітник відділу секторальних прогнозів та кон’юнктури ринку.
Провідна установа: |
Київський національний економічний університет, кафедра економіко-математичних методів.
Захист відбудеться 20.11. 2003р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.171.02 у Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680 МСП Київ 187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту кібернетики
ім. В.М.Глушкова НАН України, 03680 МСП Київ 187, проспект Академіка Глушкова, 40.
Автореферат розісланий 15.10. 2003р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
РЕВІН В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Початок ХХІ століття приніс людству чимало благ, пов’язаних з бурхливим розвитком науково-технічного прогресу, і в той же час поставив життя на Землі на межу екологічної катастрофи. Зростання чисельності населення, інтенсифікація видобутку корисних копалин і викидів шкідливих речовин призвели до корінних змін в природі і негативно позначаються на самому існуванні людства. Частина з таких змін є надзвичайно сильною і широко розповсюдженою, що стало причиною виникнення глобальних екологічних проблем. Наявні серйозні проблеми забруднення повітряного та водного басейнів, ґрунтів, втрати окремих видів рослин та живих організмів, збіднення біоресурсів є результатом нераціонального природокористування. Стало очевидним, що необхідна обґрунтована система управління якістю навколишнього середовища, екологічні нормативи якого можуть задаватись не лише технічними, а й економічними можливостями. При цьому мова повинна йти про певні умови, при яких досягається економічний оптимум між ефективністю виробництва та екстернальними витратами, екологічним збитком. Стабілізація екологічної ситуації багато в чому залежить від ефективності впроваджуваних економічних рішень, їх адекватності цілям формування стійкого розвитку економіки. За таких умов надзвичайно важливі заходи зі створення за допомогою дієвих ринкових інструментів і регуляторів сприятливого клімату для розвитку всіх економічних складових, що сприяють екологізації економіки.
Таким чином, актуальним постає питання розробки нових та дослідження існуючих еколого-економічних моделей, які б дозволили встановити оптимальний розмір випуску продукції за умов наявних екологічних обмежень, дослідити ефективні шляхи розвитку еколого-економічної системи, а також визначити її укрупнені характеристики, які віддзеркалюючи реальний стан середовища, допомогли б в виборі економічно та екологічно обґрунтованих управлінських рішень.
Стан вивчення проблеми. Перші спроби привернути увагу до питання гармонійного розвитку людства були зроблені ще В.І.Вернадським в його вченні про ноосферу та його послідовником М.М.Мойсєєвим, який розробив принцип коеволюції природи і суспільства. Основи математичного моделювання складних екосистем були розроблені такими вченими, як В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок