Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Мутації cn і vg, локус Adh і пристосованість генотипів Drosophila melanogaster Мeig.

Мутації cn і vg, локус Adh і пристосованість генотипів Drosophila melanogaster Мeig.

Назва:
Мутації cn і vg, локус Adh і пристосованість генотипів Drosophila melanogaster Мeig.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,86 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Українська академія аграрних наук
Селекційно-генетичний інститут – Національний центр
насіннєзнавства та сортовивчення
БІЛОКОНЬ Світлана Василівна
УДК 575.3:577.222:595.773.4
Мутації cn і vg, локус Adh і пристосованість
генотипів Drosophila melanogaster Мeig.
03.00.15 – генетика
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Одеса-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Тоцький Владлен Миколайович,
Одеський національний університет університет
ім. І.І. Мечникова Міносвіти і науки України завідувач кафедри генетики та молекулярної біології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор, академік УААН
Сиволап Юрій Михайлович,
Південний біотехнологічний центр у рослинництві,
директор
кандидат біологічних наук, доцент
Воробйова Людмила Іванівна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міносвіти і науки України,
завідувач кафедри генетики та цитології
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка (м. Київ)
Захист відбудеться “ 18 ” травня 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.363.01 у Селекційно-генетичному інституті – Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення за адресою:
65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення за адресою: 65036, м. Одеса, Овідіопольська дорога, 3
Автореферат розісланий “17” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради З.В. Щербина
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Запропоновано чимало концепцій і гіпотез щодо генетичних механізмів становлення ознаки пристосованості генотипів і популяцій до несприятливих чинників зовнішнього середовища. Серед них – уявлення про коадаптованість генів з подальшим їх зчепленням і утворенням блоків коадаптованих генів в процесі філогенетичної адаптації, про існування компенсаційних і адаптаційних комплексів генів у особин популяції і т. ін. На жаль, ці теорії недостатньо обґрунтовані експериментальним вивченням динаміки структури і функцій, а також взаємодії різних локусів хромосом за онтогенетичної та філогенетичної адаптації.
Встановлено важливу роль генів локусу Adh в адаптації D. melanogaster, причому тиск різних за характером дії чинників зовнішнього середовища на популяцію призводить до спрямованого добору або F-, або S- алелів гена Adh. Що стосується досліджуваних морфологічних мутацій (cn, vg), то коадаптованість мутантних генів cn і vg з алелями гена Adh за онтогенетичної та філогенетичної адаптації дрозофіли до теперішнього часу не досліджувалася, хоча дослідження в цьому напрямі можуть сприяти глибшому розумінню механізмів впливу маркерних морфологічних мутацій на функції інших структурних генів, що кодують ферменти метаболізму. При цьому дуже важливо з'ясувати, як здійснюється цей вплив за різних умов зовнішнього середовища, а також за структурних перебудов генотипів. Вирішення цих проблем могло б сприяти з'ясуванню механізмів взаємодії мутаційної і комбінаційної мінливості за адаптації генотипів та популяцій.
Представлена дисертаційна робота присвячена вивченню компонентів пристосованості та функціонального стану локусу Adh у мутантів дрозофіли cn і vg за умов вільних і насичувальних схрещувань (тобто при частковому і повному заміщенні генотипів), видається актуальною і науково значущою. Не менш актуальним є питання про взаємодію мутантних генів cn і vg з конкретними алелями локусу Adh за адаптації мух до умов зовнішнього середовища.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. В 1994-1997 р.р. робота виконувалася згідно плану держбюджетної теми “Вікові особливості життєздатності і мейотичної рекомбінації у дрозофіли в залежності від генотипу, штучного заміщення хромосом і умов утримання” № 760, реєстраційний номер 0197 V 017690, яка входила до координаційного плану № 15 за фаховим напрямом “Біологія” Міністерства освіти і науки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Мутації cn і vg, локус Adh і пристосованість генотипів Drosophila melanogaster Мeig.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок