Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив варіантів гемостазу на вибір хірургічної тактики у хворих на виразкову хворобу, ускладнену кровотечею

Вплив варіантів гемостазу на вибір хірургічної тактики у хворих на виразкову хворобу, ускладнену кровотечею

Назва:
Вплив варіантів гемостазу на вибір хірургічної тактики у хворих на виразкову хворобу, ускладнену кровотечею
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,03 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ?Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. І.Я.Горбачевського
СЮТА ЛЮБОМИР ОМЕЛЯНОВИЧ
УДК 616-005.1-08:616.342:616.33-002.44
Вплив варіантів гемостазу на вибір
хірургічної тактики у хворих на виразкову хворобу, ускладнену кровотечею
14.01.03 - хірургія
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата медичних наук
Тернопіль – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник: Доктор медичних наук, професор, ДЗЮБАНОВСЬКИЙ Ігор Якович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри хірургії факультету післядипломної освіти.
Офіційні опоненти Доктор медичних наук, професор, КОРОТКИЙ Валерій Миколайович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної хірургії.
Доктор медичних наук, професор, ШЕВЧУК Михайло Григорович, Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної хірургії
Провідна установа Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться "30" листопада 2000 р. о "1200" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі,1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001,м. Тернопіль, вул. Руська, 12)
Автореферат розісланий "29" жовтня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради д.мед.н., професор __________________ Боднар Я.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гостра кровотеча з гастродуоденальних виразок є одним з найгрізніших ускладнень виразкової хвороби, яке спостерігається у 8,7-37,2% хворих і є основною причиною летальних наслідків і післяопераційних ускладнень (Ковальчук Л.Я., Господарський А.Я., 1999).
На сучасному етапі розвитку хірургічної гастроентерології помітним є прагнення хірургів до індивідуалізації показів стосовно терміну виконання операцій у хворих з кривавлячими гастродуоденальними виразками (Элин А.Ф., 1997; Кулачек Ф.Г. і співавт., 1999). Відстрочені і планові оперативні втручання дають значно кращі результати та дозволяють радикалізувати лікування (Велигоцкий Н.Н., 1993; Грубник В.В., 1999). При цьому залишається невідомим функціональний стан всіх ланок системи гемостазу з врахуванням тканинних та гемічних резервів як факторів, що вимагають більш активної чи вичікувальної тактики (Дзюбановський І.Я. і співавт., 1996).
Вирішальне значення для покращення результатів лікування гастродуоденальних виразкових кровотеч є запобігання ранньому рецидиву кровотечі (Фомін Д.П. і співавт., 1997; Бука Г.Ю., 1998). При використанні складних математичних методів прогнозування лише врахування віку хворих, ступеня крововтрати, розміру виразки та стану гемостазу в ній дозволяють отримати певний результат (Козлов С.М., 1999; Фільц О.В. і співавт., 1998). Однак проведені дослідження не враховують динаміки наростання наслідків крововтрати та відповідних змін напруженості системи гемостазу (Братусь В.Д. і співавт., 1995; Михийлович В.В., 1995).
Тому прогнозування стійкості гемостазу з динамічним дослідженням основних ланок системи гемостазу та врахуванням найінформативніших чинників ризику є актуальним і дозволить розробити оптимальний алгоритм лікувальної тактики у хворих на виразкову хворобу, ускладнену кровотечею.
Зв?язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом планової міжкафедральної НДР “Попередження та лікування післяопераційних тромбогеморагічних ускладнень в абдомінальній хірургії” (реєстраційний номер 0195U009228). Автором особисто виконано частину планової науково-дослідної роботи на тему: ”Попередження та лікування тромбогеморагічних ускладнень при виразковій хворобі, ускладненій кровотечею”, матеріали якого викладені в дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вплив варіантів гемостазу на вибір хірургічної тактики у хворих на виразкову хворобу, ускладнену кровотечею

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок