Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Територіальна організація зернопродуктового комплексу РЕГІОНУ і напрями її удосконалення\ (на матеріалах Вінницької області)

Територіальна організація зернопродуктового комплексу РЕГІОНУ і напрями її удосконалення\ (на матеріалах Вінницької області)

Назва:
Територіальна організація зернопродуктового комплексу РЕГІОНУ і напрями її удосконалення\ (на матеріалах Вінницької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Ціхановська Вікторія Михайлівна
УДК 332.439.4:633.1
Територіальна організація зернопродуктового комплексу РЕГІОНУ і напрями її удосконалення\
(на матеріалах Вінницької області)
Спеціальність 08.00.05 Розвиток продуктивних сил і
регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор Чернюк Людмила Григорівна, Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, завідувач відділом комплексного розвитку продуктивних сил
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор Мармуль Лариса Олександрівна, Херсонський державний аграрний університет Міністерства освіти і науки України, проректор по зовнішньоекономічній діяльності, завідувач кафедри обліку і аудиту;
кандидат економічних наук Бондаренко Валерій Михайлович Вінницький державний аграрний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри аграрного менеджменту
Захист відбудеться 25 грудня 2007 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “22” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Я.В. Коваль


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою проблемою подальшого соціально-економічного розвитку країни є удосконалення територіальної організації її господарського комплексу. Особливо це актуальне для продовольчого комплексу та його складових – продуктових комплексів, продукція яких забезпечує потреби населення в продуктах харчування, інших галузей – в сировині і сприяє зростанню добробуту населення. Серед продуктових комплексів продовольчого комплексу одним із масштабних, ємких є зернопродуктовий, розвиток якого базується на потужному виробничому потенціалі і значних трансформаційних процесах, що посилюють територіальні відмінності його функціонування.
Загальні тенденції посилення територіальної асиметрії регіонів України на основі економічної трансформації, значна їх диференціація за рівнем виробництва продовольчої продукції, зокрема зернопродуктової, зростання дезінтеграції, наявність депресивності зумовлені недостатнім регулюванням розвитку зернопродуктового комплексу, недосконалою його територіальною організацією у відповідності до трансформаційних процесів ринкового характеру, що привело до дестабілізації та зниження ефективності його діяльності. Тому актуальним є виявлення тенденцій, особливостей і специфіки як галузевої, функціональної та територіальної структури, так і просторової організації зернопродуктового комплексу в період зміцнення ринкового типу господарювання, визначення форм, методів і заходів ефективного розміщення його основних компонентів з врахуванням нових умов та переорієнтації факторів розвитку. Особливо важливим є поглиблення методологічних засад просторової організації та розробка практичних рекомендацій по удосконаленню територіальної структури регіональних зернопродуктових комплексів, обґрунтування державної політики щодо подальшого їх ефективного розвитку. Розкриття та ефективне використання потенціалу зернопродуктового комплексу з урахуванням його специфіки і особливостей в регіонах країни, удосконалення просторової організації та підвищення ефективності його функціонування потребує пізнання його сутності, принципів формування та функціонування. А це вимагає обґрунтування сучасних методів дослідження комплексу, системного аналізу, удосконалення його територіальної структури для забезпечення економічного зростання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Територіальна організація зернопродуктового комплексу РЕГІОНУ і напрями її удосконалення\ (на матеріалах Вінницької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок