Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ КОНЦЕПЦІЙ КРИЗИ КУЛЬТУРИ Е.ДЮРКГЕЙМА І П.СОРОКІНА

СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ КОНЦЕПЦІЙ КРИЗИ КУЛЬТУРИ Е.ДЮРКГЕЙМА І П.СОРОКІНА

Назва:
СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ КОНЦЕПЦІЙ КРИЗИ КУЛЬТУРИ Е.ДЮРКГЕЙМА І П.СОРОКІНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
КОЛIНЬКО Марина Вадимівна
УДК 130.2:301.195.3

СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ КОНЦЕПЦІЙ КРИЗИ КУЛЬТУРИ Е.ДЮРКГЕЙМА І П.СОРОКІНА
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті (кафедра філософії).
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент КАПУСТІН
Володимир Андрійович, завідувач кафедри філософії Донецького національного університету.
Офіційні опоненти:
-
доктор філософських наук, член-кор. НАН України ПАЗЕНOК Віктор Сергійович, Київський інститут туризму, економіки і права, завідувач кафедри філософії і соціальних наук.
-
кандидат філософських наук БОЙЧЕНКО Михайло Іванович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри філософії філософського факультету.
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться 22 грудня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ – 1, вул, Трьохсвятительська,4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (Київ – 1, вул, Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розіслано 21 листопада 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Л. А. Ситниченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Науковий інтерес до проблематики культури, який істотно зріс в останній час, та культурна мотивація багатьох соціальних процесів нерозривно пов’язані з інтенсивними пошуками сучасною соціально-філософською думкою вирішення проблем долі людини, перспектив її існування. Філософія історії та культури, соціальна філософія та соціологія пояснюють бурхливий розвиток своєї проблематики потребами практики соціокультурних, політичних, економічних змін, які відбуваються у всьому світі на початку третього тисячоліття. У часи зламів, до яких, на думку більшості дослідників, належить сучасний період, на перший план висуваються проблеми подальшого культурно-історичного існування, пошуки можливостей поєднання соціокультурної динаміки зі збереженням усталених форм життєдіяльності людини. Актуалізація ж сенсу буття людини в культурі стає підставою для його соціально-філософського осмислення.
До того ж неоднозначні та болісні соціокультурні зміни в Україні також вимагають грунтовного переосмислення ціннісних установок та ідеалів, світоглядної переорієнтації особистісної та суспільної свідомості. Сказане пояснює нагальність соціально-філософського аналізу не лише теоретичних та методологічних проблем буття культури, але й шляхів подолання її кризи.
Теоретичним підгрунтям такого аналізу може стати і стало звернення в дисертації до аналізу малодосліджених у вітчизняній літературі соціально-філософських концепцій культури, кризових станів культури та шляхів їх подолання, запропонованих такими видатними мислителями сучасності як Е. Дюркгейм та П. Сорокін. Цінність іхнього підходу до проблеми культури полягає в тому, що вони інтерпретують культурно-історичний процес не лише з точки зору його загальних форм та закономірностей, але й у дослідженні особистого буття людини як способу організації її культурного буття. Таким чином, грунтовне теоретичне осмислення Е.Дюркгеймом та П.Сорокіним проблем культури насамперед як проблем буття людини в культурі, а також запропонований ними підхід до цих проблем крізь призму понять “суспільство – людина – культура” безумовно є невід’ємною складовою соціально-філософського аналізу феномену культури. На основі всебічного дослідження цих загальнозначимих та актуальних філософських осягнень причин, природи та характеру кризи культури стає цілком зрозумілою та виправданою спроба усвідомити соціокультурні перспективи України з огляду на вже класичні сьогодні філософські та соціологічні парадигми Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО - ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ КОНЦЕПЦІЙ КРИЗИ КУЛЬТУРИ Е.ДЮРКГЕЙМА І П.СОРОКІНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок