Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ ДЕРЖАВИ ЗА УМОВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ, ПОЛЬЩІ І УКРАЇНИ)

ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ ДЕРЖАВИ ЗА УМОВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ, ПОЛЬЩІ І УКРАЇНИ)

Назва:
ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ ДЕРЖАВИ ЗА УМОВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ, ПОЛЬЩІ І УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
НАН УКРАЇНИ
Дударьов Віталій Валентинович
УДК 327(4): 316. 32
ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ ДЕРЖАВИ ЗА УМОВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ, ПОЛЬЩІ І УКРАЇНИ)
23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Камінський Євген Євменович
Інститут світової економіки
і міжнародних відносин НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Оніщенко Ірина Григорівна
Європейський університет,
проректор
кандидат історичних наук, доцент
Каменецький Максим Станіславович
Інститут міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Інститут соціальних наук Одеського національного університету
імені І. І. Мечникова
Захист відбудеться “9” грудня 2003 р. о 1645 на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д. 26.176.02 при Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “8” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук О. В. Сушко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається наявністю цілого комплексу гострих теоретичних і практичних проблем сучасного світу, обумовлених глобалізацією, що спонукає кожну сучасну країну як до створення власного теоретичного бачення цього макропроцесу, так і до вироблення стратегій виживання та розвитку в глобалізаційному середовищі разом із організаційними механізмами їх здійснення. Глобалізація вже нині вимагає максимального використання інтелектуальних ресурсів кожної нації, що безпосередньо стосується суспільної (зокрема політичної) науки.
Зовнішню політику європейської середньої держави Середньою державою вважатиметься національний актор із обмеженою, у порівнянні з великою державою, національною могутністю, що дозволяє йому лише вибіркове докладення зовнішньополітичних ресурсів і зумовлює вибіркову зацікавленість в тих чи інших регіональних або функціональних сферах міжнародних відносин. Більш ґрунтовне визначення середньої держави і докладно розглянуту теорію статусів див. у ст. Кононенко С. Середньодержавність: формалізація структур осмислення // Дослідження світової політики. К.: ІСЕМВ НАН України, 1999. С. 35.-40.
за умов глобалізації слід розглядати в двох основних ракурсах суспільно-політичному і науково-політологічному.
В першому аспекті, йдеться про соціально-трансформаційний та державотворчий контекст всіх суспільних процесів (в тому числі й наукових), які відбуваються в Україні. З цих позицій означена дисертація є теоретичним внеском в подальший розвиток зовнішньополітичної практики України за умов посттоталітарних системних перетворень і розвитку державності.
В другому аспекті дисертація є актуальним внеском в розвиток молодої української політичної науки як в теоретико-методологічному, так і політично-прикладному вимірах.
Дослідження глобалізаційної проблематики має особливо велику актуальність для України, період державотворення якої збігається з поглибленням та інтенсифікацією глобалізаційних процесів. Становлення і розвиток “нових незалежних держав” (від початку епохи націоналізму і по час отримання незалежності) неможливе без врахування ними новітніх тенденцій світової політики – тоталітарної загрози в період між світовими війнами, біполярності у епоху холодної війни та глобалізації в наші часи.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках планової теми відділу Трансатлантичних досліджень ІСЕМВ НАН України “Західні концепції та моделі забезпечення національних інтересів і реалізації стратегії розвитку перехідних суспільств” № Державної реєстрації 0101U005095.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ ДЕРЖАВИ ЗА УМОВ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ (НА ПРИКЛАДІ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ, ПОЛЬЩІ І УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок