Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> соціальна відповідальність органів державної влади в умовах розбудови соціальної держави

соціальна відповідальність органів державної влади в умовах розбудови соціальної держави

Назва:
соціальна відповідальність органів державної влади в умовах розбудови соціальної держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
У наш час все частіше з’являються нові та удосконалюються різні позиц
ії вчених, політиків, державних чиновників та пересічних громадян на су
спільні відносини, що формуються та трансформуються в управлінні держа
вою, охороні, захисті і реалізації прав, сво


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Савченко Ілля Григорович
УДК 35: 342.5: 36: 3.085
соціальна відповідальність
органів державної влади
в умовах розбудови соціальної держави
Спеціальність 25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському регіональному інституті державного управління Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівникХижняк Лариса михайлівна,
доктор соціологічних наук, професор,
Харківський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України, професор кафедри соціальної і гуманітарної політики |
Офіційні опоненти: | ЧЕРНЕЦЬКИЙ Юрій Олександрович, доктор соціологічних наук, професор кафедри міжнародної економіки, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна; | Собченко Валентина Валентинівна, кандидат наук з державного управління, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Московському районі м. Харкова
Провідна установа | Донецький державний університет управління МОН України, кафедра менеджменту у невиробничій сфері |
Захист відбудеться “13” квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .858.01 Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 61050, м. Харків, просп. Московський, 75 (1-й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 61050, м. Харків, просп. Московський, 75.
Автореферат розісланий ”7” березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Лебець В.С.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Чинна Конституція України визначає нашу державу як демократичну, соціальну, правову і закріплює низку положень щодо її соціальної відповідальності. Але ці конституційні приписи в державно-управлінській практиці втілюються поки що недостатньо. Навіть такі терміни, як “соціальна відповідальність” і “соціальна держава” не знаходять широкого застосування в нормативно-правових і політичних документах, що свідчить про недооцінку органами державного управління важливості соціальної відповідальності влади.
З огляду на це постає завдання теоретичного осмислення рушійних сил та особливостей еволюції структури, функцій та принципів соціальної відповідальності державних інститутів, перспектив її підвищення в сучасній Україні з позицій науки державного управління. Ці питання мають також важливе практичне державно-управлінське значення, оскільки їх вирішення передбачає визначення стратегічних напрямів розвитку державотворчого процесу, реального забезпечення прав і свобод громадян.
Складність розбудови соціально відповідальної держави пов’язана з відсутністю дієвих механізмів державного управління справедливим розподілом соціальних благ, з низьким рівнем соціальної захищеності й непередбачуваними соціальними змінами в Україні. Тому питання опрацювання теоретичної концепції формування соціально відповідальної, демократичної, правової держави, узагальнення перевірених практикою кращих надбань світового досвіду набувають у наш час особливої актуальності.
Світова політична і державно-управлінська наука вивчає проблему соціальної відповідальності вже понад 150 років, відтоді як Л. Штайн увів у науковий обіг поняття “соціальна держава”, а слідом за тим А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: соціальна відповідальність органів державної влади в умовах розбудови соціальної держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок