Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ КОРОНАРНОГО РЕЗЕРВУ І СТАНУ ГЕМОДИНАМІКИ У ЖІНОК РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ТА ОРГАНІЧНИМИ РОЗЛАДАМИ СЕРЦЯ

ОСОБЛИВОСТІ КОРОНАРНОГО РЕЗЕРВУ І СТАНУ ГЕМОДИНАМІКИ У ЖІНОК РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ТА ОРГАНІЧНИМИ РОЗЛАДАМИ СЕРЦЯ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ КОРОНАРНОГО РЕЗЕРВУ І СТАНУ ГЕМОДИНАМІКИ У ЖІНОК РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ТА ОРГАНІЧНИМИ РОЗЛАДАМИ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Академія медичних наук україни
Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска
ГРЕЧКО
Світлана Іванівна
УДК 616.12-055.2-073.43-053
ОСОБЛИВОСТІ КОРОНАРНОГО РЕЗЕРВУ І СТАНУ ГЕМОДИНАМІКИ У ЖІНОК РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ТА ОРГАНІЧНИМИ РОЗЛАДАМИ СЕРЦЯ
14.01.11 - кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України (м. Чернівці).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
ТАЩУК Віктор Корнійович,
Буковинська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної терапії, лікувальної фізкультури та спортивної медицини.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
ШУМАКОВ Валентин Олександрович,
Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України, завідувач відділення інфаркту міокарда та відновлювального лікування.
доктор медичних наук, професор,
ЛИЗОГУБ Віктор Григорович
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, завідувач кафедри факультетської терапії №2.
Провідна установа Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, м. Київ, кафедра кардіології та функціональної діагностики.
Захист дисертації відбудеться “ 30 “ січня 2001 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.616.01. при Інституті кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України (03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України (03680, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 5).
Автореферат розісланий “ 29 “ грудня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.616.01 Деяк С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність проблеми. Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є найважливішою причиною смерті в більшості розвинутих країн, призводять до розвитку непрацездатності та інвалідності і значною мірою зумовлюють збільшення соціальних витрат. У різних країнах смертність від ССЗ, зокрема від ішемічної хвороби серця (ІХС), характеризується суттєвими відмінностями [S.Gottlieb et al., 2000]. Так, в структурі смертності хвороби системи кровообігу складають 60,7% [В.Н.Коваленко 2000]. Поряд з цим зменшується кількість випадків гострого інфаркту міокарда в цілому та стабільність цього показника для осіб працездатного віку.
Рання об’єктивізація стану хворих, оптимізація медикаментозного лікування, прогнозування подальшого перебігу захворювання із застосуванням отриманих результатів для визначення груп підвищеного ризику, залишаються актуальними на даний період розвитку сучасної кардіології [М.І.Лутай 2000]. Зростає увага до ішемічної хвороби серця у жінок, особливо у молодших жінок, де ІХС вважається менш імовірною, стабільна стенокардія може бути гіподіагностованою [Л.И.Доборджги-нидзе и соавт. 1999; В.П.Сметник и соавт. 1999]. Згідно даних Фремінгемського дослідження жінки в порівнянні з чоловіками відрізнялись значним ступенем не сприйняття інфаркту міокарда, що не розповсюджувалось на стенокардію та пошкодження судин. В той час, коли проблема перебігу функціональних уражень міокарда, стабільних та нестабільних форм ІХС досліджувалась протягом багатьох років, доцільним є вивчення даної патології у жінок різних вікових груп в порівнянні з чоловіками [Г.В.Дзяк, 1995; І.М.Ганджа та співавт., 1999].
Особливе значення набуває теоретичне та практичне значення дослідження коронарного резерву, гемодинаміки, функціонального стану міокарда у статевому та віковому аспектах з широким спектром функціональних та органічних змін серцево-судинної системи. Впродовж останніх років обґрунтована і доведена доцільність використання стрес-тестів у діагностиці як органічних захворювань серця - хронічних і гострих форм [P.Kleigfeld, 1996; Е.Н.Амосова 1999; В.О.Шумаков 2000], так і функціональних розладів серцево-судинної системи, а саме нейроциркуляторної дистонії (НЦД), міокардіодистрофії.
Важливим аспектом проблеми є необхідність вдосконалення диференційно-діагностичних засобів, що давали б можливість проведення надійної та своєчасної верифікації функціональних та органічних пошкоджень серця, з урахуванням вікових і статевих особливостей [М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ КОРОНАРНОГО РЕЗЕРВУ І СТАНУ ГЕМОДИНАМІКИ У ЖІНОК РІЗНИХ ВІКОВИХ ГРУП З ФУНКЦІОНАЛЬНИМИ ТА ОРГАНІЧНИМИ РОЗЛАДАМИ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок