Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Епоксидні полімерні розчини, модифіковані фурфуролом і цеолітом

Загрузка...

Епоксидні полімерні розчини, модифіковані фурфуролом і цеолітом / сторінка 5

Назва:
Епоксидні полімерні розчини, модифіковані фурфуролом і цеолітом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

В третьому розділі проаналізовано вплив факторів складу на в'язкість, фізико-механічні і експлуатаційні властивості модифікованих епоксидних полімерних розчинів.
На першому етапі досліджень оцінювалася ефективна в'язкість полімерних композицій, на другому етапі – міцність на розтяг при згині, а також показники довговічності: водо- і нафтопоглинання; коефіцієнти водо- і нафтостійкості епоксидних композитів.
На рис. 2а і б показані локальні поля в'язкості полімерної суміші (, Пас) в координатах факторів “Модифікатори полімерної матриці” (при середніх рівнях факторів “Мінеральний каркас” вміст піску 175 і діабазу 70 м.ч.) і в координатах “Мінерального каркасу” (при середніх рівнях факторів “Модифікатори полімерної матриці” - вміст фурфурола 5 і тонкомеленого цеоліту 8 м.ч. ). В цих умовах в першому випадку (рис. 2а) введення модифікаторів збільшує в’язкість тільки удвічі, а в другому випадку (рис. 2б) в’язкість змінюється в 16 разів при введенні кварцевого піску і діабазової муки.
Аналіз ЕС-моделі, що описує вплив факторів складу на міцність композиту при згині (Rb, МПа) показує, що при постійному зерновому складі мінерального каркасу за рахунок модифікації матриці Rb збільшується по усередненому градієнту до Rb.max 55 Мпа, або на Rb 11 МПа. Для цього фурфурол повинен вводитися на верхньому рівні х1 = 10 м.ч., а вміст тонкомеленого цеоліту повинен складати не більш х2 4 м.ч. (рис. 2в).
Вплив кількості мінеральних наповнювачів на Rb за умови, що вміст модифікаторів знаходиться на середніх рівнях х1=х2=0 показано на рис. 2г. В цьому випадку максимальна міцність Rb.max = 55.2 МПа досягається при високому вмісті діабазової муки в композиті (х4 = 90 м.ч.) і при постійному дозуванні кварцевого піску (х3 = const). Таким чином, аналіз локальних полів (рис. 2в і г) показує, що із збільшенням вмісту фурфурола і діабазової муки в композиті міцність при згині значно зростає.
Вплив рецептурних факторів на водо- і нафтопоглинання полімерного розчину (після експонування 180 діб) проаналізовано по Ес-моделях. Збільшення кількості як органічного, так і мінерального модифікаторів в полімерному розчині приводить до значного зниження W і P. Мінімальне водопоглинання Wmin = 0.09% (рис. 3а) досягнуте при вмісті х2=х3=х4=+1 і х1=+0.136, а Рmin = 0.081% досягається при максимальному дозуванні органічного і мінерального модифікаторів (х1 = 10 м.ч. і х2 = 16 м.ч.) і мінімальному вмісті факторів другої групи (х3 = 50 м.ч. і х4 = 50 м.ч.) (рис. 3б). Із збільшенням кварцевого піску в композиті нафтопоглинання підвищується. Механізм дії фурфуролу в композиті зводиться до того, що знаходячись в рівномірно розподіленому вигляді в епоксидному зв'язуючому він перешкоджає хімічній взаємодії епоксидної смоли і середовища, не порушуючи при цьому зчеплення зв'язуючого з наповнювачем. Дія мінерального модифікатору пояснюється тим, що каркасна структура цеоліту відіграє роль “молекулярного сита” (В.А. Вознесенський, В.І. Соломатов).
Результати аналізу (рис. 4) відношення водо- і нафтопоглинання до вмісту епоксидної смоли (W/E і P/E) показують, що із збільшенням вмісту кварцевого піску і зменшенням міжзеренних шарів смоли ці показники збільшуються. Ймовірно при збільшенні вмісту кварцевих зерен у їх поверхні утворюються мікропорожнини і мікротріщини, що і приводить до підвищення поглинаючої здатності полімерних смол (В.І. Соломатов). Вплив діабазового наповнювача на дані показники при х1=х2=0 незначна.
По узагальнених результатах водо- і нафтопоглинання побудовані кінетичні криві Wmax і Wmin; Pmax і Pmin. Логістичні моделі:
W=0.251/(1+4.14e-0.0423) (2)
P=0.183/(1+22.86e-0.0517) (3)
описують середню тенденцію (в часі ) поглинання епоксидними полімерними розчинами води і нафти (з коефіцієнтом детермінації R2=0.99). Побудовані кі-нетичні криві показують тенденцію до поступового загасання поглинання ком-позитом води і нафти. Знайдена явна асиметрія розташування середньої кривої по відношенню до меж (Wmax і Wmin; Pmax і Pmin).
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Епоксидні полімерні розчини, модифіковані фурфуролом і цеолітом

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок