Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Епоксидні полімерні розчини, модифіковані фурфуролом і цеолітом

Епоксидні полімерні розчини, модифіковані фурфуролом і цеолітом / сторінка 9

Назва:
Епоксидні полімерні розчини, модифіковані фурфуролом і цеолітом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міцність Rc = 102 і Rb = 53.5 МПа. Композит має близькі коефіцієнти стійкості у воді і нафті Kw Kр 1.05.
П'ятий розділ присвячений питанням практичної реалізації результатів досліджень, зокрема, використанню раціональних складів модифікованих епоксидних полімерних розчинів. Вибір оптимальних складів здійснювався як по побудові двохфакторних діаграм, так і за результатами комп'ютерного пошуку складів композиту методом Монте-Карло.
Знайдені оптимальні склади відрізняються підвищеним вмістом органічного і мінерального модифікаторів при скороченій витраті пластифікованої епоксидної смоли, і забезпечують при цьому задані рівні реологічних, міцністних і експлуатаційних властивостей полімерного розчину.
Композити на основі епоксидної смоли “Макро” призначені для відновлення і захисту оголовків водотранспортуючих споруд, опор мостових переходів на магістральних каналах, для захисту залізобетону від стирання донними наносами на водоскидах і дюкерах. Рекомендований склад з витратою пластифікованої епоксидної смоли Е=231кг/т, при дозуванні (на 100 м.ч. смоли) органічного модифікатору – 8.5 м.ч. і мінерального модифікатору – 0.5 м.ч., а компонентів мінерального каркаса – піску 225 і діабазової муки 85 м.ч. (х1 = 0, х2 = -0.94, х3 = 0.4 і х4 = 0.75); композит має водопоглинання W = 0.19% і коефіцієнт водостійкості Kw = 1.04. Адгезія на відрив на такому складі до цементного бетону склала більше 30 МПа, руйнування зразків проходило по бетону (адгезія визначалася в Інституті гідротехніки і меліорації Академії аграрних наук України – відділ діагностики і захисту гідротехнічних споруд). Даний склад використаний на Хмельницькій АЕС для наземного покриття площею 2.5 тис. м2, а також як герметизатор компенсаційних швів довжиною 2.0 тис. п.м.
Модифікована композиція, яка має в'язкість суміші біля 390 Пас, міцність на розтяг при згині не менш Rb = 53.6 МПа, показники довговічності: нафтопоглинання P = 0.15 – 0.16 % і коефіцієнт нафтостійкості Kp = 1.04 – 1.05, використана в Литві для захисного покриття при виробництві водовідливних споруд в зонах бензозаправних і авторемонтних станцій на автомагістралі Вільнюс-Утена. На новий полімерний композит отримано позитивне рішення про видачу деклараційного патенту України.
ВИСНОВКИ
1. Створено новий модифікований фурфуролом і тонкомеленим цеолітом епоксидний полімерний розчин, який по водо- і нафтопоглинанню, по водо- і нафтостійкості конкурентноспроможний з іншими полімерними матеріалами, призначеними для ремонту і захисту бетонних поверхонь конструкцій, зокрема, водогосподарських споруд.
2. Комплекс структурованих ЕС-моделей дозволив оцінити (з ризиком не більш 0.1) спільний вплив двох груп факторів складу, “Модифікатори матриці” і “Мінеральний каркас”, і визначити закономірності цього впливу на технологічні і експлуатаційні властивості полімерних розчинів.
3. Введення оптимальних добавок фурфурола і тонкомеленого цеоліту дозволяє отримати (при виконанні вимог до в'язкості суміші і міцності композиту) полімерні розчини з коефіцієнтами стійкості не менше 1; при витраті епоксидної смоли 230-260 кг/т композиту водопоглинання за 180 діб не перевищує 0.2%, а нафтопоглинання – не більше 0.17%.
4. Обчислювальними експериментами на полях властивостей композиту, описаних ЕС-моделями, доведено, що при рівній з діабазовою мукою питомій поверхні тонкомелений цеоліт в силу своєї структури відіграє специфічну роль мінерального модифікатора матриці на основі пластифікованої епоксидної смоли “Макро”.
5. При рівній в'язкості композицій, як показав комп'ютерний ізопараметричний аналіз, введення органічного і мінерального модифікаторів епоксидної матриці підвищує міцність полімерного розчину на розтяг при згині і коефіцієнти стійкості, зменшує поглинання ним води і нафти. Проте координати оптимальної кількості модифікаторів по всіх критеріях не співпадають, але результати ІП-аналізу дозволяють оцінити діапазони складів, в яких знаходяться компромісні співвідношення між модифікаторами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Епоксидні полімерні розчини, модифіковані фурфуролом і цеолітом

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок