Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ

СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ

Назва:
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Національна медична академія післядипломної
освіти ім. П.Л. Шупика
БОРОВІКОВА ВІРА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК – 616.147.22 – 007.64 – 089
СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ-2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, професор Грубнік Володимир Володимирович, завідувач кафедри хірургічних хвороб з післядипломною підготовкою лікарів Одеського державного медичного університету МОЗ України.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Мішалов Володимир Григорович, завідувач кафедри госпітальної хірургії №2 з курсом грудної та судинної хірургії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України
доктор медичних наук, професор Венгер Ігор Касьянович, професор кафедри хірургії з урологією та реанімацією Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України
Провідна установа: Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України.
Захист відбудеться “_5_” ___червня__ 2007 року о __14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.08 при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика (04112, м. Київ, Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “_4_”___травня_2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Гвоздяк М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Варикоцеле є широко розповсюдженим захворюванням: його частота сягає 15–20 % [Возианов А. Ф., 1994; Гланц З., 1999; Кочкорьянц Е. П., 1997; Покровский А. В., 2004; Redmon J., 2002].
Часто як у хворих, так і у самих лікарів панує досить зневажливе ставлення до даної патології, отже, і до методів її лікування. Можливо, це пов’язано з відсутністю якихось серйозних скарг у більшості пацієнтів. Проте утруднення відтоку по яєчковій вені може призводити до венозного застою і порушення сперматогенезу незалежно від тривалості перебігу захворювання. Дана проблема є однією з актуальних у практичній андрології. При варикоцеле порушення фертильності діагностуються до 80 % випадків, а безплідність — від 35 до 45 %. Утруднення відтоку по яєчковій вені може призводити до венозного застою і порушення сперматогенезу незалежно від тривалості захворювання. [Покровский А. В., 2004; Возианов А. Ф., 1994]. Згідно з сучасними поглядами, в 97–98 % випадків причиною варикоцеле є ренотестикулярний рефлюкс, викликаний порушенням відтоку з лівої ниркової вени і/або дисплазією яєчкових вен [Грубнік В.В., 2007; Мішалов В.Г., 2006; Покровский А. В., 2004; Страхов С. Н., 2004;].
Сьогодні описано понад 70 різних методів оперативних втручань і їхніх модифікацій при даній патології, при цьому в більшості випадків лікування варикоцеле полягає у різних впливах не на причину, а на окремі прояви захворювання. Найбільш розповсюдженими методами лікування в Україні є операції оклюзії внутрішньої тестикулярної вени, у тому числі за допомогою ендоваскулярної і лапароскопічної техніки. За своєю ж суттю дані методи близькі до традиційної операції Іванісевича і є не тільки патогенетично не обгрунтованими, але й можуть зашкодити хворому. Адже в першу чергу мета операцій при варикоцеле — це профілактика і лікування безплідності в чоловіків. В умовах флеборенальної гіпертензії переривання природного шунтування крові в системі клубових вен може призвести до розвитку безплідності наднирковозалозного генезу і застійної нефропатії. Існують дані про наявність флебореногіпертензійної нефропатії, що виявляється мікро- і макрогематурією, болями в поперековій ділянці, підвищеним виділенням біоактивних речовин (ксантиноксидази, гідропероксиейкоз-тетраєнових кислот) у крові, взятій з лівої нирки у хворих на варикоцеле з вираженою гіпертензією в лівій нирковій вені [Евдокимов В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ОПЕРАТИВНОГО ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок