Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛОДОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ

ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛОДОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛОДОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,84 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
МАЗУР Катерина Василівна
УДК 631.16:332:634.1
ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛОДОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки УААН.
Наукові керівники: | кандидат економічних наук,
; | доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України,
Шестопаль Олександр Миколайович,
головний науковий співробітник
Інституту садівництва УААН | Офіційні опоненти: | доктор економічних наук,
старший науковий співробітник,
Коденська Марія Юхимівна,
заступник завідувача відділу інвестицій
Інституту аграрної економіки УААН | кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник,
Шульга Володимир Іванович,
Начальник відділу координації розвитку садівництва, виноградарства і розсадництва Українського державного концерну “Укрсадвинпром” | Провідна установа: | Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедра економіки агросервісу , м. Київ
Захист відбудеться “30” жовтня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03650, м.Київ, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03650, Київ, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх.
Автореферат розісланий “28” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради МАЛІК М.Й.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вирішення проблеми продовольчого забезпечення населення було і залишається імперативом в економічній політиці будь-якої країни. В досягненні продовольчої безпеки щораз більша роль відводиться плодам, ягодам і продуктам їх промислової переробки. З огляду раціональнішої організації харчування людини, здобутків лікувального садівництва та погіршення екологічної ситуації значення плодів і ягід як високоцінних продуктів споживання невпинно зростає.
Досвід розвинених країн світу переконливо свідчить, що з підвищенням матеріального добробуту населення істотно змінюються звичні стандарти життя, поліпшується структура харчування, зокрема, збільшується в ній частка плодів, ягід і овочів та зменшується – хліба і картоплі. Якраз країни з найвищим доходом на душу населення відзначаються високим рівнем споживання плодів і ягід однією людиною в рік в межах 100 – 160 кг. До таких країн належать: США, Нідерланди, Австрія, Італія, Німеччина, Франція, Іспанія тощо. В Україні, яка числиться серед країн із середнім річним доходом цей показник не перевищує 30 – 35 кг. І це за умов наявного значного природно-економічного потенціалу для успішного розвитку садівництва.
Стан вивчення проблеми. В опублікованих раніше працях вітчизняних вчених здебільшого розглядалися різні аспекти розвитку плодопродуктового підкомплексу за умов адміністративно-планової економіки.
Особливостям формування і ефективності функціонування плодопродук-тового підкомплексу в умовах ринкових відносин присвячені роботи В.Г. Андрійчука, О.Ю. Баюри, В.І. Бойка, П.П. Борщевського, М.Я. Дем`яненка, О.Ю. Єрмакова, Ю.С. Коваленка, М.Ю.Коденської, М.Й. Маліка, Т.А. Маркіної, В.Я. Меселя-Веселяка, В.А. Рульєва, П.Т. Саблука, О.М. Шестопаля, В.І. Шульги, А.І. Шумейка, В.В. Юрчишина та інших вчених.
Незважаючи на те, що Вінниччина належить до найрозвиненіших осередків промислового садівництва країни, проблеми ефективності плодопродуктового підкомплексу в сучасних умовах тут не досліджувались. Тому надто актуальними є дослідження комплексу питань спрямованих на збільшення виробництва плодів, ягід і продуктів їх промислової переробки та підвищення економічної ефективності підкомплексу, що й зумовило вибір теми дисертаційної роботи.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження є складовою частиною тематичного плану науково-дослідних робіт Вінницького державного аграрного університету і були направлені на підвищення ефективності функціонування регіонального плодопродуктового підкомплексу (номер державної реєстрації 0199U0105).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ПЛОДОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок