Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНО-ВИДІЛЬНІ ЗАЙМЕННИКИ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ: СЕМАНТИКА І ГРАМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНО-ВИДІЛЬНІ ЗАЙМЕННИКИ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ: СЕМАНТИКА І ГРАМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

Назва:
УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНО-ВИДІЛЬНІ ЗАЙМЕННИКИ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ: СЕМАНТИКА І ГРАМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
РУДЕНКО ОЛЬГА ЕРНЕСТІВНА
УДК 811.161.1’367.626
 
УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНО-ВИДІЛЬНІ
ЗАЙМЕННИКИ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ:
СЕМАНТИКА І ГРАМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
Спеціальність 10.02.02 - російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Сімферополь - 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі російського та загального мовознавства Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор
СИДОРЕНКО Євдокія Миколаївна,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
професор кафедри російського та загального
мовознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
БРИЦИН Віктор Михайлович,
Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні
НАН України, заступник директора;
кандидат філологічних наук, доцент
ТУКОВА Тетяна Володимирівна,
Донецький національний університет,
доцент кафедри російської мови.
Захист відбудеться 02.07.2008_ р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.08 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою 95007, м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, проспект Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розіслано 01.06.2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Г.Шиліна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Займенники, або прономінативи, стали об'єктом пильної уваги лінгвістів в останні 40 років (див. роботи М.В. Федорової, Л.Я. Маловицького, В.М. Мігіріна, О.М. Вольф, М.І. Откупщикової, О.М. Селіверстової, Є.М. Сидоренко, О.В. Падучевої, О.В. Петрової, Н.Ю. Шведової, М.О. Шелякіна, В.Б. Євтюхіна та ін.), але до сьогодні вони залишаються одними з «найбільш загадкових розрядів слів, навколо яких продовжуються жваві лінгвістичні дискусії» (Ю.Л. Воротников). Специфічна семантика, морфологічна нестандартність, синтаксична «строкатість» роблять їх, як справедливо зауважив О.М. Пешковський, «порушниками порядку», що створюють «особливі підрубрики, особливі комбінації, особливі випадки», і збільшують інтерес до них з боку мовознавців.
Дослідження Н.Ю. Шведової вивели прономінативи на якісно новий ступінь знань: через особливу семантичну енергетику і граматичну природу вони розглядаються як категоризатори мовних значень. Здійснено спробу актуалізувати ономасіологічний аспект з опорою на семасіологічний аналіз значення займенників. Ефективне використання їх діалектичної взаємодії відкриває нові перспективи в пізнанні механізму роботи мови.
У роботі взято до уваги розуміння прономінативів у широкому значенні, тобто до складу займенників входять не лише змінні слова, але й так звані «займенникові прислівники».
Актуальність обраної теми визначається тим, що, незважаючи на досягнення в вивченні прономінативів, досі залишається низка нерозв’язаних проблем, зокрема – семантика і граматична специфіка узагальнювально-видільних займенників. Існує необхідність у багатоаспектному розгляді прономінативів зазначеного семантичного розряду. У лінгвістичній літературі є фрагментарні відомості про семантику й особливості функціонування окремих узагальнювально-видільних займенників (див. роботи К. Є. Майтінської, Л.О. Дерибас, В.Г. Духаніної, О.В. Паду-чевої, М.О. Кронгауза, М.М. Правдіна, О.М. Селіверстової, М.О. Шелякіна, Є.М. Сидоренко, Г.А. Тагамлицької, Н.Ю. Шведової та інших учених), але відсутні спеціальні праці узагальнювального характеру, які поглиблено розкривають суть досліджуваних займенників; немає єдиного загальноприйнятого терміна, що називає сукупність аналізованих прономінативів. Використовуючи термін «узагальнювально-видільні займенники», ми підкреслюємо їх семантико-функціональну специфіку (пор.: термін «означальні займенники», що утворений на синтаксичній основі, охоплює тільки частину прономінативів зазначеного семантичного розряду і тому його не можна брати до уваги).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНО-ВИДІЛЬНІ ЗАЙМЕННИКИ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ МОВИ: СЕМАНТИКА І ГРАМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок