Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВА СИСТЕМА УКРАЇНИ (теоретико-методологічні аспекти)

ФІНАНСОВА СИСТЕМА УКРАЇНИ (теоретико-методологічні аспекти)

Назва:
ФІНАНСОВА СИСТЕМА УКРАЇНИ (теоретико-методологічні аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,20 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Вадима Гетьмана
ОПАРІН Валерій Михайлович
УДК 336. 01 (477)
ФІНАНСОВА СИСТЕМА УКРАЇНИ
(теоретико-методологічні аспекти)
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | заслужений діяч науки і техніки України,
доктор економічних наук, професор
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана, завідувач кафедри фінансів |
Офіційні опоненти: | заслужений економіст України,
доктор економічних наук, професор
Полозенко Дмитро Васильович,
Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, завідувач відділення
державної політики у сфері видатків бюджету
заслужений економіст України,
доктор економічних наук, професор
Мозговий Олег Миколайович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
завідувач кафедри міжнародних фінансів
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор економічних наук, професор
Крупка Михайло Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту | Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра фінансів, грошового обігу і кредиту,
м. Київ |
Захист відбудеться “ 16 ” червня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ _15__ ” травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, професор Поддєрьогін А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Трансформація фінансової системи України у контексті поглиблення ринкових засад функціонування економіки потребує відповідного теоретичного підґрунтя. Фінанси відображають сукупність складних і суперечливих взаємовідносин у суспільстві. Усі дії суб’єктів фінансових відносин мають бути узгоджені як з позицій індивідуальних, так і суспільних інтересів. Це вимагає комплексного підходу до управління фінансами на основі формування в країні цілісної фінансової системи. Усі складові цієї системи державні фінанси, фінансовий ринок, страхування, фінанси суб’єктів господарювання мають функціонувати злагоджено і забезпечувати реалізацію завдань фінансової політики. Важливим при цьому є наявність у державі обґрунтованої та виваженої фінансової стратегії і тактики, що забезпечує цілеспрямований фінансовий вплив на темпи й пропорції соціально-економічного розвитку.
У сучасній фінансовій науці сформувалися високорозвинені школи державних фінансів, фінансового ринку та фінансів підприємств. Вагомий внесок у теорію державних фінансів зробили такі відомі вчені, як Д.Бьюкенен, А.Вагнер, К.Віксель, Дж.М.Кейнс, Е.Ліндаль, А.Маршалл, Р.Масгрейв, А.Пігу, А.Пікок, П.Самуельсон, Е.Селігмен, Дж.Хікс, Д.Хьюмен, Г.Шмольдерс, К.Шоуп та багато інших. Серед досліджень у царині корпоративних фінансів та фінансового ринку виділяються роботи Г.Александера, Дж.Бейлі, З.Боді, Дж. Ван Хорна, Р.Вестерфілда, Г.Габбарта, Б.Джордана, Р.Колба, Г.Марковіца, М.Міллера, Р.Мертона, Ф.Модільяні, С.Росса, Ю.Фами, Д.Хьюмена, А.Шапіро, В.Шарпа, М.Шоулза й інших учених.
Теорії фінансів і проблемам окремих складових фінансової системи приділялося і приділяється багато уваги з боку вітчизняних та російських учених у дореволюційні часи, в радянський період та в умовах трансформації економіки й реструктуризації фінансової системи. Вагомим є науковий доробок О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: ФІНАНСОВА СИСТЕМА УКРАЇНИ (теоретико-методологічні аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок