Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ВЕКСЕЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ

ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ВЕКСЕЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ

Назва:
ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ВЕКСЕЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національний науковий центр
„Інститут аграрної економіки”
Мошенський Сергій Захарович
УДК: 657.244.1
ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ВЕКСЕЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ
Спеціальність 08.06.04 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит
автреферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі бухгалтерського обліку і контролю Житомирського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: - кандидат економічних наук, доцент
Петрук Олександр Михайлович,
Житомирський державний технологічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сук Леонід Кіндратович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
Професор кафедри обліку і аудиту
кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник
Жук Валерій Миколайович,
Національний науковий центр „Інститут аграрної
економіки”.
Провідна установа: Державна академія статистики, обліку та аудиту
Державного комітету статистики України,
Кафедра бухгалтерського обліку та аудиту, м. Київ.
Захист відбудеться 10 листопада 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 в Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” (03680, м. Київ, вул.. Героїв Оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх, к. 317)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки” (03680, м. Київ, вул.. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к. 212)
Автореферат розісланий 08 жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Н.Л. Жук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Відродження ринкової економіки, фінансового ринку і багатьох його традиційних механізмів призвело до відновлення вексельного обігу в Україні. В процесі становлення ринкових відносин і підвищення динамічності економіки вексель знову знаходиться в центрі уваги. Це пов’язано з функціональними можливостями векселя, які дозволяють застосовувати його в багатьох господарських операціях: інвестиціях з метою одержання доходу; кредитуванні; наданні в якості застави; дисконтуванні; придбанні продукції та послуг з відстрочкою платежу; погашенні кредитної заборгованості; зарахуванні платежів до бюджету тощо. При цьому вексель виступає дохідним, ліквідним та надійним фінансовим інструментом, який поєднує інтереси виробників, фінансових інститутів та держави.
Значимість векселя для ділового обороту підтверджується його широким застосуванням в країнах з розвинутими фінансовими інститутами, де розрахунки векселями складають близько 20 % всіх платежів. У 2003 р. в Україні за обсягами торгів на фондовому ринку вексель посів провідне місце – 43,4від загального обсягу торгівлі, що становить 80,869 млрд. грн.
Вексель розглядається урядом України як один з основних засобів проведення взаєморозрахунків між підприємствами і виходу з платіжної кризи. До факторів, що стримують залучення векселів у господарський оборот, поряд з відсутністю досвіду їх застосування, недосконалістю вексельного законодавства, відносять недостатню розробку теоретичних питань бухгалтерського обліку векселів і операцій з ними, відсутність методик, що регулюватимуть відображення в бухгалтерському обліку операцій з векселями. Облік вексельних операцій є одним із найбільш суперечливих і складних питань, що зумовлено проблемою неплатежів і відносно недавнім відновленням вексельного обігу в Україні. Це призводить до того, що суб’єкти господарювання часто проявляють консерватизм у використанні векселів, надаючи перевагу іншим, навіть менш ефективним, інструментам. Тому вирішення проблем практики використання векселів потребує не тільки осмислення ролі цього цінного паперу, але й правильного відображення операцій з векселями в бухгалтерському обліку.
Результати проведених теоретичних і практичних досліджень свідчать про те, що питанням організації обліку та контролю вексельних операцій приділялась недостатня увага, що зумовлює ускладнення дотримання основних методичних принципів ведення обліку, викривлення інформації про фінансовий стан підприємства, стан розрахунків, зниження ефективності прийняття управлінських рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ВЕКСЕЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок