Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО ІГОР ЄВГЕНОВИЧ СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ЛІТЕРАТУРНОГО ДИСКУРСУ 1990-х рр.

БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО ІГОР ЄВГЕНОВИЧ СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ЛІТЕРАТУРНОГО ДИСКУРСУ 1990-х рр.

Назва:
БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО ІГОР ЄВГЕНОВИЧ СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ЛІТЕРАТУРНОГО ДИСКУРСУ 1990-х рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,10 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА
УДК 821.161.2“90”
БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО ІГОР ЄВГЕНОВИЧ
СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ
ЛІТЕРАТУРНОГО ДИСКУРСУ 1990-х рр.
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі української літератури ХХ ст. Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор,
академік НАН України
ЖУЛИНСЬКИЙ Микола Григорович
директор Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка
Офіційні опоненти: - доктор філологічних наук, професор
ШТОНЬ Григорій Максимович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії української літератури
і шевченкознавства;
- кандидат філологічних наук
ЛЕБЕДИНЦЕВА Наталя Михайлівна,
Миколаївський державний гуманітарний
університет імені Петра Могили,
доцент кафедри української філології та світової літератури.
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра української літератури ім. М.Возняка,
Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “14” червня 2006 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, Київ-1, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, Київ-1, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “12” травня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Г.М.Нога


загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Одним з основних надбань періоду реформації нашого суспільства у 1990-х роках залишається значне омолодження “тіла” сучасної літератури, яке відбулося за рахунок свідомої маргіналізації соціального фактора і винесення його за дужки літературної парадигми. Можна стверджувати, що покоління “дев’ятдесятників” цілком підпадає під термін М.Бахтіна “позаіснування”, яке виявилося необхідною умовою для зведення інакших контекстів у формально-естетичне ціле офіційної літератури 1990_х рр.
Вичерпаність концептології постмодернізму в літературі минулого століття відбилась у підсумкових антологійних, літературно-критичних і мемуарних виданнях учасників дев’ятдесятницького буму, що викликало проблему близької ретроспективи, осмислення текстового і акційного комплексу в літературознавчих категоріях. Таку роль на певному етапі відіграли поетичні та прозові антології “Молоде вино”, “Тексти”, “Іменник”, Мала українська енциклопедія актуальної літератури, збірки критичних статей Є.Барана, В.Слапчука, І.Андрусяка, мемуари А.Кокотюхи і М.Розумного. Втім, “приватна колекція” авторів і рефлексій є наслідком побутово-естетичного проживання учасників літературного процесу, натомість епоха 1990_х вже сьогодні потребує аналітичного дослідження, в якому образ актуальної літератури не вичерпується іменами першорядних митців (О.Забужко, Ю.Андрухович), а включає вторинні і навіть маргінальні постаті – з огляду на їхню здатність конституювати культурні локуси.
Досвід вивчення історико-літературного підходу до структуризації новітніх явищ в культурі виявляє методологічну неспроможність творців традиційного дискурсу осмислити креативні тенденції у “дев’ятдесятницькій” парадигмі (Я.Голобородько, М.Наєнко). У свою чергу, дослідники нового покоління намагаються допасувати нонконформістські практики з терену 1990_х рр. до вже існуючих моделей інтерпретації сучасності (Н.Зборовська, В.Даниленко). При цьому робиться перший хід, передбачений стратегією деконструкції, згідно з яким діалектика перемін не призводить до змін у самій структурі системи.
Натомість комплексне дослідження альтернативних стратегій у літературному просторі 1990_х років, що сформували нову концептологію дискурсу – від комунікативного аспекту формування культурного ландшафту до методологічного аспекту інтерпретації і типологічного аспекту текстуалізації – змінює звичну парадигму інтерпретації і постає першою спробою формулювання художньо-естетичних ознак дев’ятдесятницького періоду в українській літературі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БОНДАР-ТЕРЕЩЕНКО ІГОР ЄВГЕНОВИЧ СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ ЛІТЕРАТУРНОГО ДИСКУРСУ 1990-х рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок