Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВА ДРАМАТИЧНИХ ТВОРІВ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА У ЛІНГВОКУЛЬТУРНОМУ АСПЕКТІ

МОВА ДРАМАТИЧНИХ ТВОРІВ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА У ЛІНГВОКУЛЬТУРНОМУ АСПЕКТІ

Назва:
МОВА ДРАМАТИЧНИХ ТВОРІВ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА У ЛІНГВОКУЛЬТУРНОМУ АСПЕКТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,37 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БІЛОУС Віктор Борисович
УДК 811.161.2: 821.161.2 Виннич.
 
МОВА ДРАМАТИЧНИХ ТВОРІВ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА У ЛІНГВОКУЛЬТУРНОМУ АСПЕКТІ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі філології Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Семенюк Олег Анатолійович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира
Винниченка, проректор з наукової роботи та
міжнародних зв’язків.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Олексенко Володимир Павлович,
завідувач кафедри журналістики,
Херсонський державний університет;
кандидат філологічних наук
Арешенков Юрій Олександрович,
доцент кафедри української мови,
Криворізький державний педагогічний університет
Захист відбудеться 8 червня 2007 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул.. Наукова, 13, корпус 1, філологічний факультет, ауд. 804.
Із дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Козакова, 8.
Автореферат розіслано “ ” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.ф.н., доцент М. С. Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Талановитий письменник, людина суперечливого, бунтівного духу, Володимир Винниченко своєю творчістю драматурга “посів по праву місце духозбудника нової для українського театру культуриЦ (Ю. Смолич). Теми й сюжети його п’єс взяті з життя. Їх персонажі – революціонери і жандарми, інтелігенція і пролетаріат, жінки і чоловіки – живуть і діють в епоху кардинальних змін усього строю життя країни, а їхнє особисте життя часто показано у періоди граничного напруження, у моменти вибору між Добром і Злом, між Еросом і Танатосом. Головний герой п’єс В. Винниченка типова мовна особистість доби в межовій ситуації, яка стоїть перед необхідністю принципового, зазвичай трагічного, вибору. Все це робить Винниченкову драму взірцем європейського класу.
Певна гіперболізація життєвих явищ, соціальних подій, що характерна для творчості автора, проявляє себе і в мові, надаючи для аналізу широку палітру лінгвістичного матеріалу. Мова текстів драматичних творів Володимира Винниченка, написаних у першій чверті ХХ ст., являє собою типовий зразок мови періоду кардинальних соціальних, політичних, економічних змін, переконливо віддзеркалюючи вплив екстралінгвістичних чинників на лексикон, синтаксис та стиль мовлення особистості в українському суспільстві тієї буремної доби.
Явищем, характерним особливо для регіону півдня та центру України, є органічне співіснування і взаємовплив близькоспоріднених української та російської мов в умовах тиску на них ідентичних екстралінгвістичних чинників. Ці мови тривалий час знаходились в єдиному економічному, культурному, ідеологічному просторі, але зміни, що в них відбуваються, не тотожні, а лише подібні. Реакція носіїв мов на нові мовні факти, як бачимо у дискурсі драматургії Винниченка, має виразні інтегральні та диференційні риси.
Вибір теми дослідження, таким чином, зумовлений необхідністю вивчення лінгвокультурних особливостей текстів періоду 20-х років ХХ ст., наукового аналізу рис лінгвокультурної ситуації періоду, який був важливим для формування української мови та українського суспільства, подальшої розробки засад та методів лінгвокультурного дослідження тексту.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження пов’язане з науковою держбюджетною темою “Європейські мовні картини світу в етнолінгвістиці та лінгвокультурології” (0105U001846), що виконується Кіровоградським державним педагогічним університетом ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОВА ДРАМАТИЧНИХ ТВОРІВ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА У ЛІНГВОКУЛЬТУРНОМУ АСПЕКТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок