Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підготовка майбутнього вчителя до формування математичних уявлень і понять в учнів початкової школи

Підготовка майбутнього вчителя до формування математичних уявлень і понять в учнів початкової школи

Назва:
Підготовка майбутнього вчителя до формування математичних уявлень і понять в учнів початкової школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського
Шульга Галина Борисівна

УДК 378.147: 51(043)
 
Підготовка майбутнього вчителя до формування математичних уявлень і понять в учнів початкової школи
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук, доцент,
Коломієць Алла Миколаївна,
кафедра філологічних і природничо-математичних дисциплін, доцент, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, докторант.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор,
Кудикіна Надія Василівна,
Інститут професійно-технічної освіти АПН України, вчений секретар, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Лодатко Євген Олександрович,
Інститут науково-педагогічної та виробничої інфраструктури, проректор з навчальної роботи, м. Слов’янськ
Захист відбудеться 20 листопада 2007 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.05.053.01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зала засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32).
Автореферат розісланий 19 жовтня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Сорочинська В.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Формування в дітей наукових понять педагоги і психологи вважають однією із головних цілей шкільного навчання. Під впливом цього в дитини відбувається поступовий перехід від пізнання зовнішньої сторони явищ до пізнання їх сутності, відображення в мисленні істотних властивостей і ознак, що дає змогу робити перші узагальнення, висновки, проводити перші аналогії.
Уміння розпізнавати поняття, класифікувати їх, давати правильні означення, називати предмет за даним означенням, що формуються в початковій школі, відіграють важливу роль і в процесі вивчення різних дисциплін у середніх і старших класах. Тому від обсягу й правильності засвоєних понять залежить успішність навчання і загальний інтелектуальний розвиток учня.
Над проблемою формування наукових понять працювали відомі науковці: педагоги – Л.В.Занков, М.М.Скаткін, А.В.Усова; психологи – Л.С.Виготський, В.В.Давидов, Ж.Піаже, І.Я.Каплунович, В.А.Крутецький, Н.Ф.Тализіна, Л.М.Фрідман; математики – В.І.Середа, Г.Фройденталь; методисти-математики – Б.М.Архипов, М.В.Богданович, П.М.Ерднієв, В.Л.Дрозд, Є.О.Лодатко та інші. Проблема наступності у формуванні понятійних структур мислення в навчанні математики вивчалася В.О.Гусєвим, Ю.М.Колягіним, А.M.Пишкало й ін. Науковці зазначають, що рівень математичної підготовки випускників початкової школи, найважливішою складовою якої є розвиток понятійного мислення, не повною мірою відповідає сучасним вимогам і не забезпечує достатньої бази для подальшого успішного оволодіння математичною діяльністю на наступних етапах. Проте саме від розуміння математичних понять залежатиме не лише успішність школяра в навчанні, а і його інтелектуальний розвиток загалом. Тому вчитель початкової школи має бути добре обізнаним з такою системою математичних понять і готовим до її формування в учнів.
Багато труднощів у засвоєнні математики в початковій і середній школі, на наш погляд, виникають, по-перше, через невідповідність знань, засвоюваних учнями, тим поняттям, що дійсно конституюють математичні побудови; по-друге, через неправильну послідовність уведення загальних математичних понять у шкільні курси; по-третє, вони спричинені непідготовленістю вчителя до такого складного психологічного процесу, як формування математичних уявлень і понять.
Як свідчить аналіз психолого-педагогічної літератури, певна кількість наукових праць присвячена проблемам формування понять у школярів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Підготовка майбутнього вчителя до формування математичних уявлень і понять в учнів початкової школи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок