Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ АНТРОПОНІМІКОН П.КУЛІША: СКЛАД, ДЖЕРЕЛА, ФУНКЦІЇ

ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ АНТРОПОНІМІКОН П.КУЛІША: СКЛАД, ДЖЕРЕЛА, ФУНКЦІЇ

Назва:
ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ АНТРОПОНІМІКОН П.КУЛІША: СКЛАД, ДЖЕРЕЛА, ФУНКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КЛИМЧУК ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 811.161. 2‘373.2
ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ АНТРОПОНІМІКОН
П.КУЛІША: СКЛАД, ДЖЕРЕЛА, ФУНКЦІЇ
Cпеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
УЖГОРОД – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі української мови Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Белей Любомир Омелянович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри української мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Калінкін Валерій Михайлович,
Донецький національний університет,
професор кафедри загального мовознавства та
історії мови
кандидат філологічних наук, старший науковий
співробітник
Воронич Ганна Василівна
Інститут української мови НАН України,
провідний науковий співробітник відділу історії та
граматики української мови
Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім.Ю.Федьковича, кафедра історії та культури
української мови, Міністерство освіти і науки
України
Захист відбудеться 20.05. 2004 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.61.051.06 в Ужгородському національному університеті за адресою: 88000, м.Ужгород, вул.Університетська, 14.
Із дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Ужгородського національного університету (88000, м.Ужгород, вул.Капітульна, 10).
Автореферат розіслано 19.04.2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор Л.О.Белей
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. За минуле десятиліття українська літературно-художня ономастика завдяки дослідженням Ю.О.Карпенка, Л.О.Белея, В.М.Калінкіна, В.М.Галич, Г.П.Лукаш, Н.С.Колесник Л.П.Кричун, Т.Б.Гриценко, М.Р.Мельник, Т.І. Крупеньової, О.Ю.Карпенко, М.І.Зубова та ін. досягла значних успіхів. Однак доробок українських учених у царині літературно-художньої ономастики незіставний із кількісним багатством та якісним розмаїттям об’єкта їх студій. Так, наприклад, досі комплексно не вивчалася літературно-художня антропонімія Пантелеймона Куліша, визначного письменника, перекладача, громадського діяча, який справив вельми помітний вплив як на творення нової української літератури, так і на формування нової української літературної мови.
П.Куліш увійшов у історію української культури як автор першого історичного роману, цілої низки оповідань, поетичних та драматичних творів, перекладів і переспівів. Жанрова і тематична різноманітність літературно-художніх текстів П.Куліша служить запорукою багатства та стильової багатофункціональності їх літературно-художніх антропонімів (ЛХА).
З огляду на сказане, актуальність нашої дисертаційної роботи визначається потребою всебічного і ґрунтовного вивчення літературно-художньої антропонімії П.Куліша як важливої ланки у розвитку нової української літературно-художньої антропонімії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження „Літературно-художній антропонімікон П.Куліша: склад, джерела, функції” пов‘язана з плановою проблематикою кафедри української мови УжНУ.
Об’єктом аналізу стали оригінальні опубліковані літературно-художні тексти П.Куліша.
Предмет дослідження – літературно-художні антропоніми П.Куліша. Дослідження виконано на базі картотеки, що нараховує приблизно 7,5 тис. фіксацій ЛХА в оригінальних творах П.Куліша. При укладанні картотеки ми вдавалися до суцільного розписування текстів, що дозволило нам виявити усі структурні типи ЛХА П.Куліша, їх кількісні характеристики та стилістичні функції.
За матеріал дослідження обрано 153 оригінальні опубліковані літературно-художні тексти П.Куліша, а також ряд незавершених творів письменника („Грицько Сковорода”, „Хміль Хмельницький”, „Нагай”, „Уляна-ключниця”).
Мета дисертації – комплексний аналіз літературно-художніх антропонімів П.Куліша.
Реалізація поставленої мети передбачає розв‘язання таких завдань:
1) зібрати та систематизувати літературно-художні антропоніми П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЛІТЕРАТУРНО-ХУДОЖНІЙ АНТРОПОНІМІКОН П.КУЛІША: СКЛАД, ДЖЕРЕЛА, ФУНКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок