Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ І ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ СТОСУНКІВ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ У ЖІНОК

ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ І ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ СТОСУНКІВ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ У ЖІНОК

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ І ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ СТОСУНКІВ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ У ЖІНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,10 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна
Фролова Євгенія Валеріївна
УДК 159.923.2. - 055.2:316.472.4
ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ І ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ
СТОСУНКІВ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ У ЖІНОК
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті
імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковій керівник доктор психологічних наук, професор,
Кочарян Олександр Суренович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри психологічного консультування і психотерапії
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Шевченко Наталія Федорівна,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри педагогіки і психології
кандидат психологічних наук, доцент,
Сіляєва Вікторія Іванівна,
Таврійський національний університет
імені В.І. Вернадського,
доцент кафедри глибинної психології та психотерапії
Захист відбудеться 19 квітня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.08 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 6, ауд. 451.
З дисертацією можна ознайомитись в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077 м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 14 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крейдун Н.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Останніми роками зростає інтерес до досліджень різних форм залежності (І.П. Лисенко, Н.Ю. Максимова, Р. Поттер-Ефрон, Л.Ф. Щербіна й ін.). Міжособистісна залежність є однією з таких форм, зовні практично непомітна і легко мімікрує під феноменологію невротичних розладів (Д. Шапіро), жіночності (А.В. Коцар), специфіки гендерних стосунків у культурі (Т.В. Говорун) тощо. Непомітність міжособистісної залежності робить її особливо небезпечною, оскільки вона, вражаючи значну частину населення (Б. Уайнхолд, Дж. Уайнхолд), негативно впливає на розвиток особистості, побудову сценарію життя, вибір шлюбного партнера, професійне і кар'єрне зростання, психічне і соматичне здоров'я (С. Піл, А. Бродські).
Міжособистісна залежність, як розлад поведінки і стосунків, є проявом розладу особистості залежного типу (рубрикація МКЗ-10: F60.7), або залежної особистості (В.Д. Менделевич). У шерегу праць (Ц.П. Короленко, О.С. Кочарян, А.В. Котляров) було висловлено ідею про те, що міжособистісна залежність є первинним розладом, який за певних обставин, пов'язаних з неможливістю її реалізації, трансформується у вторинні форми залежності: хімічну, харчову, сексуальну, ігрову, тощо. Більш того, механізм лікування вторинних залежностей передбачає зворотний рух від вторинної залежності до первинної (О.С. Кочарян, М.Є. Жидко). Тому важливим видається виявлення єдності залежних розладів, в основі яких лежить залежна особистість.
У генетичному аспекті міжособистісна залежність визначається низкою чинників, що мають різний статус: провідні, кристалізуючі, гальмуючі тощо (В.Д. Менделевич, О.С. Кочарян). Проблема систематизації функціонування міжособистісної залежності не є до кінця вивченою, а даний аспект досліджувався лише в нечисленних вітчизняних працях (М.Є. Жидко, А.В. Коцар та ін.)
Характерно, що в більшості відомих досліджень, присвячених вивченню міжособистісної залежності, дані одержано на дорослих людях, які знаходяться в шлюбі, або на матеріалі межових нервово-психічних розладів. Тому дослідження генезису дебютних форм міжособистісної залежності, які мають достатню вираженість уже в підлітковому віці і спостерігаються в дошлюбних стосунках, її різних проявів, механізмів і чинників формування видається надзвичайно актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами, планами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ І ДИНАМІКА ФОРМУВАННЯ СТОСУНКІВ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ У ЖІНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок