Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РІВНІВ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, ДОБРИВ, ГУСТОТИ СТОЯННЯ РОСЛИН НА ВРОЖАЙ ТА ЯКІСТЬ СОНЯШНИКУ ОЛЕЇНОВОГО ТИПУ

ВПЛИВ РІВНІВ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, ДОБРИВ, ГУСТОТИ СТОЯННЯ РОСЛИН НА ВРОЖАЙ ТА ЯКІСТЬ СОНЯШНИКУ ОЛЕЇНОВОГО ТИПУ

Назва:
ВПЛИВ РІВНІВ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, ДОБРИВ, ГУСТОТИ СТОЯННЯ РОСЛИН НА ВРОЖАЙ ТА ЯКІСТЬ СОНЯШНИКУ ОЛЕЇНОВОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
“ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
КАПЛІН СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК: 633.854.78:631.6:631.8
ВПЛИВ РІВНІВ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, ДОБРИВ, ГУСТОТИ СТОЯННЯ РОСЛИН НА ВРОЖАЙ ТА ЯКІСТЬ СОНЯШНИКУ ОЛЕЇНОВОГО ТИПУ
06.01.02 – сільськогосподарські меліорації
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному вищому навчальному закладі “Херсонський
державний аграрний університет”, Міністерство аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН
УШКАРЕНКО ВІКТОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Державний вищий навчальний заклад "Херсонський
державний аграрний університет",
ректор, завідувач кафедри землеробства.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник,
МАЛЯРЧУК МИКОЛА ПЕТРОВИЧ,
Інститут землеробства південного регіону УААН,
завідувач відділом землеробства;
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник,
ШЕВЕЛЬ ІГОР ВАСИЛЬОВИЧ,
науково-виробнича агрофірма “Землеробець”, директор.
Захист відбудеться “20” грудня листопада 2007 року о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.830.01 при Державному вищому навчальному закладі “Херсонський державний аграрний університет” за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Рози Люксембург, 23, аудиторія 92.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного вищого навчального закладу “Херсонський державний аграрний університет” за адресою 73006, м. Херсон, вул. Рози Люксембург, 23.
Автореферат розіслано “19”листопада 2007 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук, доцент А.В. Шепель


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Україна протягом останніх років займає провідні позиції серед країн-виробників соняшнику та соняшникової олії. Це досягнуто, в основному, за рахунок збільшення посівних площ під культурою. Причому, межа збільшення посівних площ під культурою вже значно перевищена. Разом з тим, в останні роки спостерігається нестабільність валових зборів соняшнику. Саме тому основним напрямом цієї галузі є підвищення врожайності та покращення якості насіння соняшнику, чого можна досягнути впровадженням у виробництво нових високоврожайних гібридів. Важливим завданням є підвищення якості олії шляхом збільшення частки посівів гібридів з високим вмістом олеїнової кислоти.
Олія з насіння соняшнику належить до напіввисихаючих. До її складу входять: ненасичені – лінолева, ліноленова і олеїнова, насичені - пальмітинова і стеаринова жирні кислоти. Звичайна соняшникова олія містить 60 – 70% лінолевої і 25 – 30% олеїнової кислоти, значно менша частина (10 – 15%) припадає на пальмітинову та стеаринову кислоти. В останні роки з’явились нові гібриди соняшнику вітчизняної і зарубіжної селекції так званого олеїнового типу, з підвищеним вмістом олеїнової кислоти. Залежно від вмісту цієї кислоти соняшникову олію можна використовувати у двох напрямах.
Перший - виробництво олії з високим вмістом олеїнової кислоти (80 – 85%). Вона більше відповідає вимогам переробної промисловості, є повноцінним харчовим продуктом. За жирнокислотним складом вона є близькою до оливкової олії, що визначає її високу цінність у консервній і кондитерській промисловості.
Другий - виробництво олії з підвищеним вмістом олеїнової кислоти (більше 50%). Така олія може використовуватись як сировина для виготовлення біологічного дизельного пального. Задовільна його якість гарантована, якщо вміст природних антиоксидантів в олії становить 0,1 – 0,2%. Таким вимогам відповідають гібриди соняшнику з вмістом олеїнової кислоти не менше 45 – 50%. В умовах півдня України технологія вирощування соняшнику олеїнового типу досліджена недостатньо і потребує подальшого спеціального вдосконалення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертаційної роботи виконувалися автором згідно з тематичним планом Державного вищого навчального закладу "Херсонський державний аграрний університет": "Розробити і впровадити у виробництво ресурсозберігаючі технології вирощування соняшнику спеціального призначення в умовах півдня України" (номер державної реєстрації 0104U010374).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ РІВНІВ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, ДОБРИВ, ГУСТОТИ СТОЯННЯ РОСЛИН НА ВРОЖАЙ ТА ЯКІСТЬ СОНЯШНИКУ ОЛЕЇНОВОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок