Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕРМОПРУЖНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ОСЬОВОГО ІНСТРУМЕНТУ І ДЕТАЛІ І ЇХ ВПЛИВ НА ТОЧНІСТЬ ОБРОБКИ ОТВОРІВ

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕРМОПРУЖНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ОСЬОВОГО ІНСТРУМЕНТУ І ДЕТАЛІ І ЇХ ВПЛИВ НА ТОЧНІСТЬ ОБРОБКИ ОТВОРІВ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕРМОПРУЖНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ОСЬОВОГО ІНСТРУМЕНТУ І ДЕТАЛІ І ЇХ ВПЛИВ НА ТОЧНІСТЬ ОБРОБКИ ОТВОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,68 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД“
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
Татьянченко Олександр Григорович
УДК 621.952
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУВАННЯ
ТЕРМОПРУЖНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ОСЬОВОГО ІНСТРУМЕНТУ І ДЕТАЛІ
І ЇХ ВПЛИВ НА ТОЧНІСТЬ ОБРОБКИ ОТВОРІВ
Спеціальність 05.03.01 - Процеси механічної обробки,
верстати і інструменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Донецьк - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на механічному факультеті Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант
доктор технічних наук, професор
Малишко Іван Олександрович,
Державний вищий навчальний заклад“
Донецький національний технічний університет”, м. Донецьк,
кафедра “Металорізальні верстати та інструменти”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Равська Наталія Сергіївна,
Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут”, м. Київ,
завідувач кафедри “Інструментальне виробництво”,
доктор технічних наук, професор
Клименко Сергій Анатолійович,
Інститут надтвердих матеріалів
ім. В.М. Бакуля НАН України, м. Київ,
заступник директора з наукової роботи,
доктор технічних наук, професор
Матюха Петро Григорович,
Державний вищий навчальний заклад “
Донецький національний технічний університет”, м. Донецьк,
завідувач кафедри “Металорізальні верстати та інструменти”.
Провідна організація:
Донбаська державна машинобудівна академія,
кафедра “Металорізальні верстати і інструменти”,
Міністерства освіти і науки України, м. Краматорськ.
Захист відбудеться 18 січня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.04 у Державному вищому навчальному закладі “Донецький національний технічний університет” за адресою: 83000, вул. Артема, 58, VI навчальний корпус, ауд. 202.
Із дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного вищого навчального закладу “Донецький національний технічний університет” за адресою: 83000, вул. Артема, 58, II навчальний корпус.
Автореферат розісланий “13” грудня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д11.052.04
к.т.н., доцент Т.Г. Івченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У багатьох сучасних машинах і апаратах отвори складають до 70% оброблюваних поверхонь. Від точності обробки отворів в значній мірі залежить працездатність і надійність роботи всього механізму. Найбільш актуально проблема забезпечення надійності стоїть при обробці основних поверхонь в деталях гідро - і пневмоапаратури сучасного гірничошахтного устаткування, літальних апаратів і інших машин, пов'язаних з небезпекою для людської життєдіяльності. Тому вимоги до точності обробки таких отворів постійно зростають. Проте можливості підвищення точності, пов'язані з устаткуванням, практично вичерпані. В той же час значним резервом є температурні деформації, на частку яких за деякими оцінками доводиться більше 50% сумарної похибки обробки. При цьому з підвищенням точності обробки частка цих деформацій збільшується.
Аналіз похибок отворів показує, що вона складається з похибки поперечного і поздовжнього перетину. В даний час завдяки дослідженням ряду авторів похибка поперечного перетину практично усунена і складає при чистовій обробці 2-3 мкм. Проте проблема усунення похибок поздовжнього профілю отвору, який має характерний бочкоподібний вигляд, до теперішнього часу залишається невирішеною. При чистовій обробці отворів розвертуванням і зенкеруванням похибка поздовжнього профілю досягає 10-20 мкм і більше.
Вивчення стану питання і літературних джерел показало, що основною причиною виникнення бочкоподібної форми поздовжнього профілю отвору вважаються нелінійні температурні деформації інструменту. Всі сучасні способи рішення цієї проблеми - використання МОТС, зниження режимів різання і інші є малоефективними. Тому в даний час для підвищення точності поздовжнього профілю отвору необхідно використовувати нові нетрадиційні підходи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПРОГНОЗУВАННЯ ТЕРМОПРУЖНИХ ДЕФОРМАЦІЙ ОСЬОВОГО ІНСТРУМЕНТУ І ДЕТАЛІ І ЇХ ВПЛИВ НА ТОЧНІСТЬ ОБРОБКИ ОТВОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок