Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

РЕГУЛЮВАННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гайрапетян Вікторія Леонідівна
УДК 339.922:37.014.54
РЕГУЛЮВАННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Бузько Ірина Романівна,
Східноукраїнський національний університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, проректор, завідувач кафедри міжнародної економіки.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Борецька Наталія Петрівна, Донецький інститут ринку і соціальної політики, ректор;
кандидат економічних наук, доцент Куриляк Віталіна Євгенівна, Тернопільський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа – Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки.
Захист відбудеться “27” червня 2006 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “--25” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент С.П. Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. За останні десятиріччя головною тенденцією розвитку провідних країн світу є поширення постіндустріальних, інформаційних, заснованих на знаннях моделей економічного зростання, де основним ресурсом є людський капітал, який у загальному сенсі трактується як сукупність знань людства. Сфера освітніх послуг, в якій генеруються і передаються нові знання, перетворюється на стратегічний ресурс економічного зростання і посилення конкурентних позицій окремої країни на світовій арені. Разом з тим, на розвиток сфери освітніх послуг суттєво впливають інтеграційні процеси, що відбуваються у світовому господарстві, - освіта перетинає національні кордони та набуває транснаціональних ознак, формується світовий ринок транснаціональної освіти, з’являються країни-експортери і країни-імпортери освітніх послуг, постає необхідність регулювання інтеграційних процесів в освітній сфері на наднаціональному рівні.
За таких умов актуальність дослідження можливостей та визначення перспективних напрямів інтеграції України до світового освітнього простору є беззаперечною. Активізація процесу інтеграції української освіти до світової сфери освітніх послуг забезпечить умови як для розвитку всіх сфер національної економіки в контексті підготовки фахівців, які здатні працювати в сучасних умовах глобалізованого світу, так і поширення можливостей українських вищих навчальних закладів щодо експорту освітніх послуг.
Дослідженню проблем формування та розвитку сфери освітніх послуг присвячені роботи А.П.Панкрухіна, Т.Є.Оболенської, Р.Патори, В.Бергсдорфа. Вагомий внесок у дослідження питань поширення інтеграційних процесів у сфері освітніх послуг здійснили вітчизняні та зарубіжні вчені І.Ганчеренок, О.Климанович, Гюі Нив, А.Лиферов, І.Каленюк, М.І.Федулова. А.Н.Джуринський, О.В.Сагінова, П.Скотт, Дж.Кнайт, І.В.Жуковський, Ф.Альтбах. Проблеми інтеграції України до світового господарства, зокрема до світового освітнього простору, було розкрито у роботах А.М.Поручника, В.С.Журавського, М.З.Згуровського, Ю.В.Макогона, Н.П.Борецької, І.Р.Бузько, Л.Одерія.
Аналіз результатів досліджень, які присвячені вищезазначеним питанням, дозволив зробити висновок, що більшість з них висвітлює загальні тенденції розвитку інтеграційних процесів у сфері освітніх послуг та їх регулювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ У СФЕРІ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок