Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування естетичної культури майбутніх учителів початкових класів засобами декоративно-ужиткового мистецтва

Формування естетичної культури майбутніх учителів початкових класів засобами декоративно-ужиткового мистецтва

Назва:
Формування естетичної культури майбутніх учителів початкових класів засобами декоративно-ужиткового мистецтва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Гарбузенко Лариса володимирівна
УДК 378.147.036
Формування естетичної культури
майбутніх учителів початкових класів
засобами декоративно-ужиткового мистецтва
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному університеті
імені Богдана Хмельницького, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Омеляненко Віталій Лукич, Черкаський державний
університет імені Богдана Хмельницького, професор
кафедри педагогіки і соціальної роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Рудницька Оксана Петрівна, Національний
педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри гри на музичних інструментах,
м. Київ;

кандидат педагогічних наук, доцент
Резніченко Микола Іванович,
Південноукраїнський педагогічний університет
імені К.Д.Ушинського, докторант, м. Одеса.
Провідна установа: Херсонський державний педагогічний університет,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки
України, м. Херсон.
Захист відбудеться “__22_” _березня_ 2001 року о _1430__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ – 30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова ( 01601, м. Київ – 30, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано “_13_” _лютого___2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Ю.О.Приходько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідження проблеми. Сучасний етап життя суспільства характеризується соціальними, економічними, духовними змінами, пов’язаними з утвердженням державності і суверенітету України. В умовах демократизації, духовно-інтелектуального відродження українського народу, зростання культурно-просвітницької активності мас, гуманізації та гуманітаризації реформованої освіти, росту національної самосвідомості суспільства активізується проблема духовного збагачення, переосмислення естетичного виховання особистості.
В умовах технічної революції, ринкової економіки активізуються технократичні тенденції, виникає технічна цивілізація, “ділова культура”, нівелюється культура особистості, що дегуманізує суспільство, заперечує естетичне начало в багатьох сферах людського життя.
Процеси модернізації суспільства певною мірою зумовлюють зміни світогляду людини, її духовних орієнтирів, починають домінувати тенденції руйнування людської душі, дисбалансу її складників, почуття і розуму, утвердження жорсткого типу особистості. Все це призводить до зміцнення суб’єктивних духовних аспектів життя як окремої особистості, так і людських спільнот.
З погляду на ці дестабілізуючі фактори саме базисні культурні цінності суспільства мають стати перешкодою на шляху руйнівних процесів. Естетизована українська культура створює умови для розкриття особистісних якостей, формування естетичних інтересів і смаків, творчої самореалізації людини. Залучення молоді до скарбниці національної української культури є гарантом на шляху деструктивних чинників сучасного розвитку суспільства.
З культурним життям кожного народу тісно пов’язане естетичне виховання. З одного боку, воно є відображенням культурного процесу нації, її традицій, а з іншого — стимулює розвиток культури народу, активно впливаючи на створення нових духовних цінностей, підтримує та посилює інтерес до мистецьких творів, пам’яток історії і культури народу, до національних звичаїв і обрядів. Тому особливої уваги заслуговує перспективне завдання “формування естетичних потреб та досвіду людини (емоцій і почуттів, поглядів, смаків, інтересів, ідеалів), як основи формування естетичного ставлення, активності по сприйманню, освоєнню та перетворенню дійсності, що сприяє вихованню всебічно і гармонійно розвиненої особистості” [Національна державна комплексна програма естетичного виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування естетичної культури майбутніх учителів початкових класів засобами декоративно-ужиткового мистецтва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок