Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія Державної прикордонної служби України
імені Богдана Хмельницького
Кулешова Олена Віталіївна
УДК159.9: 331.108.2:355
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ОСОБИСТІСНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ВИКЛАДАЧА
ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Спеціальність 19.00.07
“Педагогічна та вікова психологія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Хмельницький 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Хмельницькому національному університеті, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник – кандидат психологічних наук, доцент
ГУЛЬБС Ольга Анатоліївна,
Краматорський економіко-гуманітарний інститут,
кафедра психології, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор Москалець Віктор Петрович, Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, кафедра загальної та експериментальної психології, завідувач кафедри;
кандидат психологічних наук, доцент ДУТКЕВИЧ Тетяна Вікторівна, Кам’янець-Подільський державний університет, кафедра психології освіти, праці і управління, завідувач кафедри.
Захист відбудеться “ 27 ” вересня 2007 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .705.02 Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за адресою: вул. Шевченка, 46, м. Хмельницький, 29003.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (вул. Шевченка, 46, м. Хмельницький, 29003).
Автореферат розіслано “ 02 ” серпня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат педагогічних наук,
доцент В. М. Гладкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Суттєвою особливістю початку нового тисячоліття стало надання пріоритету людським ресурсам перед матеріальними та фінансовими. Людство наблизилося до усвідомлення проблеми між екстенсивним ростом і необхідністю принципово нового типу життєустрою, заснованого на розвитку та реалізації власного потенціалу – людських здібностей, знань, творчих інновацій. Один з підходів до вирішення цієї проблеми співвідноситься з культурою усвідомлення і подолання протиріч між людиною й організацією. Самореалізація особистості у різних сферах діяльності, як умова поступального розвитку людства, збагачує об’єктивний і суб’єктивний зміст її життя. Усвідомлення творчих зусиль є надійним критерієм успішної самореалізації особистості. Саме тому виникає потреба у виявленні психологічних особливостей соціального пізнання й особистісної самореалізації фахівців різних сфер, основним механізмом яких є рефлексія.
Представники когнітивної психології (У. Джемс, Т. Ньюком, Дж. Брунер, У. Найссер та ін.) та інтеракціонізму (Дж. Мід, Ч. Лантухі, Г. Блумер, М. Кун, Т. Шибутані та ін.) розглядали рефлексивність разом з механізмами категоризації й ідентифікації у функції контролю якості цих процесів. Рефлексивність як властивість особистості, яка пізнає і реалізує власні способи конструювання соціальної реальності, розглядається в теоріях соціального конструктивізму (К. Герген, П. Бергер, Т. Лукман та ін.), соціальних уявлень (С. Московічі, Д. Жоделе, Ж. П. Кодол та ін.), соціальної ідентичності (А. Тешфелл), ситуаційної ідентичності (Ю. Л. Качанов), самокатегоризації (Дж. Тернер), дискурсу та етогеники (Р. Харре), феноменологічної установки (А. Шютц), системного і життєвого світу (Ю. Хабермас) та ін.
У вітчизняній психології проблема рефлексивності особистості традиційно вивчається у рамках проблеми соціальної перцепції (Н. Б. Ковальова, Ю. І. Лобанова, С. Д. Максименко, С. М. Маслов, М. В. Савчин, В. О. Татенко, Т. М. Титаренко, Т. С. Яценко й ін.). Перетворювальна, активна роль рефлексії та культурний спосіб її реалізації у міжособистісному спілкуванні за допомогою психологічного „зворотнього зв’язку” виявлена й обґрунтована Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ВИКЛАДАЧА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок