Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЕКСИКА І ФРАЗЕМІКА ІНТИМНОЇ ЛІРИКИ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ)

ЛЕКСИКА І ФРАЗЕМІКА ІНТИМНОЇ ЛІРИКИ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ)

Назва:
ЛЕКСИКА І ФРАЗЕМІКА ІНТИМНОЇ ЛІРИКИ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,48 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
ГРИГОРАШ СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА
УДК 811.161.2.373.7
ЛЕКСИКА І ФРАЗЕМІКА ІНТИМНОЇ ЛІРИКИ
(НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ)
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Лесюк Микола Петрович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри слов’янських мов
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Бойко Надія Іванівна
Ніжинський державний університет
імені Миколи Гоголя,
завідувач кафедри української мови
кандидат філологічних наук, доцент
Калашник Юлія Іванівна
Харківський національний університет
імені Василя Каразіна
доцент кафедри української мови
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра української мови, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 26 червня 2007 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051. 02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, Будинок учених).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
Автореферат розісланий 26 травня 2007 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Н.Я.Тишківська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Сучасні лінгвістичні дослідження лексичного рівня мови все більшу увагу зосереджують не стільки на описі та виявленні системних відношень у лексиці, скільки на дослідженні семантичних особливостей слів, пов’язаних з їх функціонуванням у різних типах текстів та дискурсів. Підхід до вивчення лексики крізь призму її функціонування, вживання, комунікативної мети тощо дає змогу по-новому розглянути вже досліджені з інших точок зору фрагменти лексичного багатства мови, інтегрувати здобутки різних лінгвістичних дисциплін, предметом вивчення яких є слово.
Лінгвофольклористика як галузь наукових знань започаткована ще в ХІХ столітті, коли О. Потебня одним із перших звернув увагу на мову фольклору як окремий об’єкт дослідження і свої висновки побудував не лише на власне лінгвістичних засадах, а й залучив до цього дані фольклористики та психолінгвістики. Цінні зауваження щодо специфіки уснопоетичного мовлення висловили Ф. Буслаєв, П. Богатирьов, О. Веселовський, А. Євгеньєва, С. Єрмоленко, Б. Кірдан, Г. Колесник, Ю. Лотман, Г. Мальцев, А. Хроленко та інші дослідники. Відзначалося, що фольклор зберігає кращі зразки вікових мовно-художніх надбань і словесно-виражальних засобів, тому має надзвичайно важливе значення для розвитку літературної мови загалом, для піднесення мовленнєвої культури народу. В уснопоетичних творах сконцентровано велике багатство і різноманітні засоби художнього слова. Саме у фольклорних зразках відклалися, визначилися й викристалізувалися традиційні художньо-мовні форми.
Актуальність теми дослідження. Неповторні, притаманні певному народові особливості, які свідчать про своєрідність його національного характеру, по-різному розкриваються в тих чи інших фольклорних жанрах, серед яких значне місце посідає пісня. Пісні та коломийки про кохання характеризуються особливою психологічною глибиною, емоційною напруженістю, специфічними стильовими та образними рисами, оскільки вони описують найбільш делікатні ситуації людського життя. Лексика та фраземіка українських народних пісень і коломийок про кохання поки що не стали предметом лінгвістичного аналізу в україністиці, однак таке дослідження необхідне насамперед для виявлення багатства української мови, її виражальних можливостей, сили мовотворчості українського народу тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЛЕКСИКА І ФРАЗЕМІКА ІНТИМНОЇ ЛІРИКИ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОГО ФОЛЬКЛОРУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок