Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У ЄВРОПЕЙСЬКІ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНІ СТРУКТУРИ (90-і РОКИ ХХ ст.)

ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У ЄВРОПЕЙСЬКІ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНІ СТРУКТУРИ (90-і РОКИ ХХ ст.)

Назва:
ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У ЄВРОПЕЙСЬКІ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНІ СТРУКТУРИ (90-і РОКИ ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,73 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА
ІМЕНІ М.С.ГРУШЕВСЬКОГО
ЛЯШЕНКО ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 94(477):327
ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ
У ЄВРОПЕЙСЬКІ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНІ
СТРУКТУРИ
(90-і РОКИ ХХ ст.)
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української історії та етнополітики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор Клапчук Сергій Миколайович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра української історії та етнополітики, професор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук Даниленко Василь Михайлович, Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України, відділ вивчення та публікації зарубіжних джерел з історії України, провідний науковий співробітник
кандидат історичних наук, доцент Копійка Валерій Володимирович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут міжнародних відносин, кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики, доцент
Провідна установа – Інститут історії України НАН України, відділ всесвітньої історії і міжнародних відносин.
Захист відбудеться “30” травня 2002 р. о “10” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України (вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “18” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Державотворчі процеси в Україні наприкінці ХХ ст. відбувались у період докорінних політичних та економічних зрушень всередині українського суспільства та історичних перетворень у системі міжнародних відносин, характерною ознакою яких був перехід від конфронтаційної моделі світоустрою до створення нової системи загальноєвропейської безпеки. Реалізація Україною свого політичного і економічного потенціалу знаходилась у безпосередній залежності від її повномасштабного входження до європейських і євроатлантичних інтеграційних угруповань. Актуальність даного дослідження полягає у необхідності узагальнення досвіду і потребі наукового обгрунтування місця України у процесах європейської інтеграції, оскільки багато аспектів даної проблеми залишились поза увагою українських дослідників, зокрема істориків. Зважаючи на проголошену на найвищому державному рівні мету побудови в Україні сучасного європейського демократичного суспільства, дане дослідження є актуальним з суспільно-практичної точки зору, насамперед у плані розробки подальшої стратегії європейської інтеграції України.
Актуальністю обумовлюється сутність наукової проблеми – специфіка реалізації Україною західного вектора зовнішньої політики у 90-х рр. ХХ ст.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, темами. Дисертація виконана у рамках науково-дослідної теми “Історія формування і розвитку української держави” (державний реєстраційний номер 01 БФ 046-01) і включена до тематичного плану Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Метою дослідження передбачено вивчення зовнішньополітичного курсу України, спрямованого на входження до спільноти європейських держав, відтворення процесу становлення відносин України з такими організаціями, як ОБСЄ, Рада Європи, НАТО і ЄС.
Відповідно до мети сформульовано конкретні завдання:
1. З’ясувати стан розробки даної тематики та визначити науково-теоретичні принципи і обгрунтування зовнішньополітичного курсу України, спрямованого на вступ до європейських і євроатлантичних структур.
2. Охарактеризувати основні нормативно-правові акти України, що регулюють сферу зовнішньополітичної діяльності у плані законодавчого закріплення інтеграційних прагнень України, виявити етапи еволюції пріоритетів зовнішньополітичної діяльності держави, встановити особливості визнання і становлення відносин партнерства України з провідними країнами ЄС та США, вивчити і узагальнити врегулювання двосторонніх відносин між Україною і прикордонними державами з регіону Центральної та Східної Європи, визначення центральноєвропейської ідентичності України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЯ УКРАЇНИ У ЄВРОПЕЙСЬКІ ТА ЄВРОАТЛАНТИЧНІ СТРУКТУРИ (90-і РОКИ ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок